سهام اروپایی نوار ضرر سه روز متوالی را پاره کردند | اتاق خبر
کد خبر: 398256
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1396 - 23:30
در معاملات امروز بازارهای جهانی؛
سهام اروپایی امروز تحت تاثیر سود سایر بازارها که با نشانه‌هایی از بهبود وضعیت اقتصاد جهانی تقویت شده بودند و افزایش قیمت کالاها، به سه روز متوالی ضرر خود پایان داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، بعد از این‌که افزایش قیمت خوب کالاها باعث شد بازارهای آسیایی به وضعیتی پایدار برسند، سود تولیدکنندگان مواد معدنی و فلزات سنگین باعث شد سهام اروپایی تقویت شود.

شاخص مس لندن به بالاترین مقدار ۳ ساله خود رسید درحالی‌که شاخص قلع به بالاترین سطح خود در ده سال گذشته نزدیک شد و شاخص نیکل که در فولاد ضد زنگ از آن استفاده می‌شود به یک رکورد جدید در امسال دست یافت.

بزرگترین شرکت معدنی دنیا، بی‌اچ‌پی بیلیتون، از افزایش سود سالیانه خود خبر داد و اعلام کرد از تجارت نفت و گاز شیل آمریکا که عملکرد ضعیفی داشته است خارج خواهد شد.

افزایش سهام اروپایی باعث بالا رفتن شاخص سهام جهانی ام‌اس‌سی‌آی که سهام ۴۶ کشور دنیا را پیگیری می‌کند، شد. این شاخص پس از سقوط شدید هفته قبل خود با رشد ۰.۱ درصدی امروز، دومین روز متوالی سود را تجربه کرد. شاخص گسترده سهام اروپایی امروز ۰.۴ درصد افزایش یافت.

با این همه یورو در روز سه‌شنبه اندکی کاهش یافت و به ۱.۱۸ دلار رسید که به اعتقاد تحلیل‌گران این می‌تواند باعث شود سیاست‌گذاران به فکر انجام کاری در این زمینه بیافتند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید