واردات برق پاکستان از ایران بیشتر می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 400687
تاریخ انتشار: 22 مهر 1396 - 11:46
کمیته انرژی کابینه پاکستان ضمن موافقت با افزایش واردات برق از ایران، به وزارت نیروی این کشور دستور داد تا ترتیبات لازم را دراین‌باره فراهم کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ایران، کمیته انرژی کابینه پاکستان با خرید ۱۰۰ مگاوات برق بیشتر از ایران موافقت کرد و به وزارت نیروی این کشور دستور داد تا ترتیبات لازم را دراین‌باره فراهم نموده و اقدامات اولیه را به‌سرعت انجام دهد.

پاکستان تودی نوشت: کمیته انرژی کابینه پاکستان با خرید 100 مگاوات برق بیشتر از ایران موافقت کرد و به وزارت نیروی این کشور دستور داد تا ترتیبات لازم را دراین‌باره فراهم نموده و اقدامات اولیه را به‌سرعت انجام دهد.

در این نشست که به ریاست شاهد خاقان عباسی، نخست‌وزیر پاکستان برگزار شد، روند پیشرفت پروژه خط انتقال برق بندر قسیم، نیروگاه‌های برق با سوخت زغال‌سنگ، پروژه نیلوم جهلوم، و پروژه‌های برق‌آبی تاربلا آی وی و گولن گل مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست وزارت نیروی پاکستان اعلام کرد که دولت ایران علاقه‌مند به تأمین 100 مگاوات برق بیشتر علاوه بر ترتیبات موجود برای 100 مگاوات برقی است که پیش‌ازاین قرارداد صادرات آن منعقد شده بود. به‌منظور تأمین نیازهای فوری منطقه مکران و به‌ویژه بندر گوادر و منطقه صنعتی آن، خط انتقال و شبکه توزیع 100 مگاوات برق بیشتر ارسالی از ایران باید ساخته شود.

 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید