Performancing Metrics

از سهام آسیایی صدایی در نیامد | اتاق خبر
کد خبر: 403073
تاریخ انتشار: 14 آذر 1396 - 16:10
در معاملات امروز بازارهای جهانی؛
روز سه‌شنبه درحالی‌که عقب‌گرد سرمایه‌گذاران از سهام تکنولوژی به برخی از سنگین وزن‌های تکنولوژی منطقه آسیب زد، بازارهای آسیایی بی‌ سروصدا بود.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از  مهر، روز سه‌شنبه درحالی‌که عقب‌گرد سرمایه‌گذاران از سهام تکنولوژی به برخی از سنگین وزن‌های تکنولوزی منطقه آسیب زد، بازارهای آسیایی بی‌ سروصدا بود. هرچند امید به تصویب قانون کاهش مالیاتی در آمریکا ریسک‌ها را کاهش داد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه بدون ژاپن ام‌اس‌سی‌آی درحالی‌که افت سهام نیمه‌رساناها رشد سهام ارتباطات و شرکت‌های مالی را خنثی کرد، تغییری جزئی کرد.

نیکی ژاپن با فروش بلای سهام تکنولوژی ۰.۵ درصد سقوط کرد.

یوکینو یامادا، استراتژیست ارشد شرکت اوراق دایوا می‌گوید: به اعتقاد من بازارها پس از اوج‌گیری قدرتمند امسال خود بلاخره به یک سرعت‌گیر رسیده‌اند.

شاخص آسیا اقیانوسیه خارج ژاپن ام‌اس‌سی‌آی، امسال تا به اینجای کار ۳۰ درصد رشد کرده است و در مسیر ثبت بهترین سال خود از ۲۰۱۰ تا کنون قرار دارد.

در معاملات روز گذشته وال‌استریت آمریکا (بامداد امروز به وقت تهران)، بنچ‌مارک اس‌اندپی ۵۰۰ که در میان روز  رکورد زده بود، با سقوط ۱.۹ درصدی بخش تکنولوژی که پیشتاز رکوردهای امسال وال‌استریت بود، در سطح پایین‌تری بسته شد.

شاخص تکنولوژی در این بنچ‌مارک به کمترین میزان ۵ هفته‌ای خود رسید و ۴.۳ درصد نسبت به رکورد هفته پیش خود سقوط کرد. هرچند امسال همچنان با رشد ۳۳ درصدی خود تا به اینجای کار، بهترین عملکرد سال را داشته است.

سرمایه‌گذاران توجه خود را به بانک‌ها و خرده‌فروشان تغییر داده‌اند چراکه به نظر می‌رسد از کاهش مالیات مورد انتظار سود خواهند برد.

روز جمعه پس از این که سنای آمریکا به سختی برنامه تغییرات مالیاتی جمهوری‌خواهان را تصویب کرد، وعده دونالد ترامپ برای کاهش مالیات برای تجارت‌ها، یک مانع بزرگ را از سر راه خود برداشت.

خوش‌بینی از کاهش مالیاتی آمریکا باعث تقویت دلار در بازارهای ارز و به ویژه در برابر ین شد.

با این‌حال نگرانی‌های مربوط به تحقیقات درحال انجام در مورد ارتباط کمپین انتخاباتی ترامپ با روسیه، بخشی از اشتیاق بازار را از بین برد.

دلار پس از این که روز دوشنبه مختصرا به نرخ ۱۱۳.۰۹ ین رسید که بالاترین نرخ آن در بیش از ۲ هفته اخیر بود، امروز در بازارهای آسیایی با اندکی تغییر در نرخ ۱۱۲.۴۸ ین معامله شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید