Performancing Metrics

افتتاح فولاد با تکنولوژی ایرانی افتخار بزرگی است | اتاق خبر
کد خبر: 403353
تاریخ انتشار: 20 آذر 1396 - 21:42
جهانگیری:
معاون اول رییس‌جمهور با تقدیر از استفاده از تکنولوژی تمام ایرانی در فرآیند تولید آهن اسفنجی شادگان، آن را افتخار و توانمندی بزرگی دانست.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح رسمی آهن اسفنجی فولاد شادگان اهواز با اشاره به اهمیت فولاد در اقتصاد ایران و تقدیر از تکنولوژی بومی پرد (Pered)، گفت: رسیدن به تکنولوژی تولید آهن اسفنجی پیش از این در انحصار برخی شرکت‌های آمریکایی بود به گونه‌ای که زمانی که طراحی اولیه فولاد خوزستان انجام شد یکی از این شرکت‌های آمریکایی به اتهام کپی‌برداری از مدل‌های آنها از ایران شکایت کرد ولی حالا می‌بینیم که یک واحد تولید آهن اسفنجی که تمام مراحل طراحی، اجرا و ساخت آن با توانمندی داخلی و تکنولوژی ایرانی ساخته شده است به مرحله بهره‌برداری و افتتاح رسیده است.

وی افزود: برای دستیابی به این تکنولوژی بومی باید به مهندسان داخلی خسته‌ نباشید گفت چرا که توانمندی مربوط به این تکنولوژی در زمان تحریم‌ها به دست آمده است.

جهانگیری ادامه داد: اینکه برخی در تلاش هستند تا توانمندی‌های کشور را کوچک نشان بدهند نباید باعث دلسردی فعالان حوزه‌های مختلف شود در حالی که می‌توانیم ببینیم ایران کشوری با پتانسیل‌های عظیم و توانمندی‌های گسترده است.

معاون اول رییس‌جمهور همچنین با اشاره به برخی کاستی‌ها،‌ تصریح کرد: ایران کشوری بزرگ است که در برخی موارد کاستی‌هایی نیز در آن مشاهده می‌شود و این در حالی است که ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا این محرومیت‌ها به حداقل برسد و کاستی‌هایی که وجود دارد از بین برود.

وی با اشاره به اهمیت استان خوزستان،‌ گفت: امروز خوزستان قلب ایران است و هر ایرانی آن را مانند خانه خود می‌داند. می‌توان گفت خوزستان مرکز آب، کشاورزی و صنعت ایران است و برای کشور به عنوان دژی مستحکم به شمار می‌رود که در جای‌جای آن خون رزمندگان ریخته شده است.

جهانگیری ادامه داد: در برخی از مناطق خوزستان می‌توان دید که امکانات رفاهی کمتر است و ما تلاش می‌کنیم روزی برسد که این محرومیت‌های به وجود آمده زدوده شود.

معاون اول رییس‌جمهور ادامه داد: منطقه شادگان منطقه‌ای با پتانسیل‌های فراوان است و امیدواریم که محصولات صنعتی این منطقه آن گونه که شایسته است با مهر شادگان به سرتاسر دنیا صادر شود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید