Performancing Metrics

سهام آسیایی بعد از چند روز رشد به خود استراحت داد | اتاق خبر
کد خبر: 403394
تاریخ انتشار: 21 آذر 1396 - 20:36
در معاملات امروز بازارهای جهانی؛
روز سه‌شنبه در حالی‌که امید به افزایش رشد جهانی باعث شد بازارها با اطمینان بیشتری پیش‌بینی کنند که این هفته هزینه وام‌گیری در آمریکا افزایش خواهد یافت، سهام آسیایی اندکی افت کرد.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، روز سه‌شنبه در حالی‌که امید به افزایش رشد جهانی باعث شد بازارها با اطمینان بیشتری پیش‌بینی کنند که این هفته هزینه وام‌گیری در آمریکا افزایش خواهد یافت، سهام آسیایی پس از سه جلسه متوالی سود، یگ گام کوچک به عقب برداشت.

جدیدترین خبرهای امیدبخش از چین به گوش می‌رسد که بانک‌های آن در ماه نوامبر به طور غافل‌گیرکننده‌ای وام‌هایی سخاوتمدانه ارائه کرده‌اند که این در این هفته به تقویت فروش خرده‌فروشان و تولیدات صنعتی منجر خواهد شد.

گسترده‌ترین شاخص ام‌اس‌سی‌ای از سهام آسیا اقیانوسیه در خارج ژاپن، که در سه جلسه قبلی روی هم ۲ درصد رشد کرده بود، امروز ۰.۳ درصد افت کرد.

با افت اندک سهام شرکت‌های بزرگ تکنولوژی، سهام بازارهای چین ۰.۵ درصد افت کردند. شاخص سی‌اس‌آی ۳۰۰ و سهام استرالیایی ۰.۲ درصد کاهش یافتند.

نیکی ۲۲۵ ژاپن پس از این که روز دوشنبه به بالاترین میزان ۲۵ ساله خود رسید، امروز ۰.۳ درصد از ارزش خود را از دست داد.

در پایان معاملات دیشب وال‌استریت با افزایش ارزش سهام تکنولوژی و انرژی که شرکت اپل بزرگترین مشارکت را در آن داشت، با سود مواجه شد.

شاخص داو جونز ۰.۲۳ درصد رشد کرد،   اس‌اندپی ۵۰۰ به ۰.۳۲ درصد سود دست یافت و ارزش سهام نزدک ۰.۵۱ درصد بالاتر رفت.

سرمایه‌گذاران همچنان منتظر آغاز دیدار دو روزه فدرال رزرو در روز چهارشنبه هستند درحالی که بانک مرکزی اروپا هم در روز پنج‌شنبه دیدار سیاست‌گذاری خود را آغاز می‌کند.

اقتصاددان جی‌پی‌مورگان، دیوید هنسلی، پیش‌بینی می‌کند که فدرال رزرو پیش‌بینی رشد اقتصادی خد را افزایش می‌دهد و نرخ چشم‌انداز بیکاری را کاهش می‌دهد. به این ترتیب این ریسک تقویت می‌شود که افزایش نرخ بهره سه مرحله‌ای این بانک در سال ۲۰۱۸، به ۴ مرحله‌ای افزایش پیدا کند.

چنینن تغییری احتمالا دلار را تقویت خواهد کرد اما بر نرخ سود اوراق قرضه فشار وارد خواهد کرد.

در بازار ارز نرخ دلار در برابر یورو ثابت ماند و در نرخ ۱.۱۷۷۲ دلار در برابر هر یورو معامله شد در حالی که در برابر ین هم بدون تغییر و در نرخ ۱۱۳.۴۸ ین به ازای هر دلار معامله شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید