Performancing Metrics

بحران صنعت چرم در صورت صفر شدن واردات | اتاق خبر
کد خبر: 403463
تاریخ انتشار: 23 آذر 1396 - 12:17
هم ‌اکنون ۳۰ درصد مواد مصرفی در صنعت چرم وارداتی است و با معضل پوست چرم در بخش تولید مواجه هستیم، اما در صورت به صفر رسیدن واردات این محصول جهت حمایت از تولید به طور حتم بحران کمبود پوست گاوی در انتظار این بخش خواهد بود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی حسن‌زاده دلیر - رییس انجمن صنایع چرم ایران - با اعلام هشدار نسبت به کمبود پوست گاوی در کشور برای استفاده در صنعت چرم، اظهار کرد: دورنما برای حمایت از بخش تولید در صنعت چرم این است که واردات چرم به صفر برسد اما به طور حتم در صورت این اتفاق با کمبود پوست گاوی مواجه خواهیم بود و این صنعت با مشکل روبه رو خواهد شد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر با توجه به این‌که مصرف گوشت گوسفندی در کشور از گوشت گاو و بز بیشتر است، گفت: میزان مصرف گوشت گوسفندی در کشور معادل ۱۸ تا ۲۰ میلیون راس، گوشت گاوی ۰.۲ تا ۲ میلیون راس و گوشت بز ۷ تا ۸ میلیون راس است، بنابراین نسبت پوست گاوی نسبت به دیگر محصولات پایین بوده و اگر قرار باشد که واردات چرم به صفر برسد تا بتوانیم تولید داخلی را بهبود بخشیم، بنابراین باید تهیه پوست خام گاوی به عنوان یکی از اولویت‌ها مطرح باشد.

رییس انجمن صنایع چرم ایران همچنین با اعلام این‌که ۵۵ تا ۶۰ میلیون فوت مربع پوست موجب تولید ۲۵ میلیون جفت کفش می‌شود، خاطر نشان کرد: ما در حال حاضر به بیش از ۸۰ میلیون جفت کفش نیاز داریم و این در حالی است که متاسفانه چرم مصنوعی جای چرم طبیعی را گرفته که این جای ضرر و زیان قابل اشاره‌ای به پا می‌زند.

حسن‌زاده دلیر افزود: علت خرید چرم مصنوعی توسط مردم پایین بودن قدرت خرید است و متاسفانه استفاده از چرم مصنوعی با معایب مختلفی همراه بوده که بعد از پنج تا ۱۰ سال معضلات خود را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید