Performancing Metrics

سهام آسیایی رشد کرد | اتاق خبر
کد خبر: 403671
تاریخ انتشار: 27 آذر 1396 - 20:36
در شروع معاملات هفتگی؛
بازارهای سهام با امید به تصویب لایحه مالیاتی دولت ترامپ تقویت شد و بازار سهام آسیا رشد کرد.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، روز دوشنبه حال‌وهوای بازارهای سهام با امید به این که قانون‌گذاران آمریکایی بالاخره لایحه مالیاتی‌ را که مدت‌هاست مورد بحث است، تصویب خواهند کرد، مثبت شد و سهام آسیایی رشد کرد. در همین حال بدلیل افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی چین، سهام این کشور متزلزل شد.

در همین زمان آغاز فروش اوراق سهام بیت‌کوین در بورس سی‌ام‌ای، انتظارات برای اینکه افزایش قیمت این ارز دیجیتال، همچنان ادامه یابد را تقویت کرد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج ژاپن، ام‌اس‌سی‌آی، ۰.۲ درصد به ارزش خود افزود. نیکی۲۲۵ ژاپن که بهترین عملکرد را در این منطقه دارد، ۱.۳ درصد اوج گرفت تا به رکورد ۲۵ ساله ۲۳۳۸۲ واحدی خود که در ماه گذشته ثبت کرده بود، نزدیک شود.

بازارهای جهانی سهام امسال اوج گرفته‌اند که دلیل عمده آن امید به اصلاحات بزرگ مالیاتی در آمریکا می‌باشد. این اصلاحات سود شرکت‌ها را تقویت می‌کند و موجب بازخرید سهام و توزیع سود بالاتر می شود. انتظار می‌رود این لایحه طی هفته جاری به رای گذاشته شود.

در همین حال، بعد از این که بانک مرکزی چین نرخ بهره خود را بر توافقات بازخرید معکوس اوراق بهادار، افزایش داد، چین هم در معرض توجه قرار گرفت.

سرمایه‌گذاران همچنین از نزدیک اخبار کنفرانس سه روزه «عملکرد اصلی اقتصاد» را که از دوشنبه در چین آغاز به کار خواهد کرد، دنبال می‌کنند. در این کنفرانس رهبران حزب کمونیست چین در مورد سیاست‌گذاری‌های اقتصادی، از جمله هدف مورد انتظار برای رشد اقتصادی، بحث خواهند کرد.

احتمال دارد تحت فشار شرایط مالی محدودتر و قانون‌گذاری سخت‌گیرانه‌تر، سطح مورد هدف برای رشد اقتصادی چین از ۶.۵ درصد به ۶.۰ درصد کاهش یابد.

سهام چینی افت کرد و شاخص کامپوزیت اس‌اس‌ای‌سی شانگهای که در آغاز معاملات امروز در مقدار بالاتری نسبت به نرخ بسته شده قبلی باز شده بود، ۰.۱ درصد از ارزش خود را از دست داد. شاخص شرکت‌های بزرگ تکنولوژی، سی‌اس‌آی۳۰۰ هم از اوج امروز پایین آمد تا نسبت به اول روز بدون تغییر به نظر برسد.

در بازار ارز، دلار آمریکا که هفته گذشته ۰.۸ درصد در برابر ین ژاپن افت کرده بود، امروز از بالاترین نرخ یک و نیم هفته‌ای خود فراتر رفت.

شاخص دلار اما تقریبا بدون تغییر باقی ماند.

فروش اوراق سهام بیت‌کوین از روز دوشنبه در بورس سی‌ام‌ای آغاز خواهد شد. در بازار ارز دیجیتال قیمت بیت‌کوین که روز شنبه به رکورد ۱۹۶۶۶ دلار رسیده بود، با ۲.۸ درصد سقوط به رقم ۱۸۴۳۰ دلار دست یافت.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید