Performancing Metrics

منافع خیلی‌ها ایجاب می‌کند که بگویند زمینه حذف کنکور فراهم نیست | اتاق خبر
کد خبر: 403820
تاریخ انتشار: 1 دی 1396 - 11:27
میرزاده مطرح کرد
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان این که شرایط برای حذف کنکور فراهم است، تاکید کرد: به نظر می‌رسد منافع خیلی‌ها ایجاب می‌کند تا بگویند زمینه برای حذف کنکور فراهم نیست.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سید حمایت میرزاده با اشاره به مباحث اخیر مربوط به حذف کنکور و اظهارات مسئولان مربوطه در این زمینه اظهار کرد: باید در نظر داشته باشیم در زمینه حذف کنکور هر اتفاقی هم که بیفتد، شامل افرادی که سال ۹۷ کنکور می‌دهند، نمی‌شود زیرا تا این پروسه طی و به یک جمع بندی برسد، زمان می‌برد.

وی افزود: واقعیت این است هر زمانی هم که شروع کنیم چهار سال بعد یا حتی ۴۰ سال بعد تفاوتی نمی کند این بحث‌ها وجود دارد و دلایل مختلفی مانند این که زیرساخت‌ها فراهم نیست مطرح می‌شود. اما به نظر می‌رسد اعتقادی به حذف کنکور توسط خیلی‌ها وجود ندارد، منافع خیلی‌ها ایجاب می‌کند کنکور باشد، شاهد هستیم صدا و سیما حتی در نیمه شب هم در آگهی بازرگانی‌ چه میزان ساعت راجع به کلاس‌های کنکور و تست زنی تبلیغ می‌کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس همچنین بیان کرد: آموزشگاه‌های علمی آزاد و کلاس‌های خصوصی هم که ایجاد شده‌اند و حتی شرکت تعاونی کارکنان سازمان سنجش هم ۲۰ سال است در کشور فعالیت می‌کند، هر پنجشنبه و جمعه کنکور آزمایشی برگزار می‌کند، منافع‌شان ایجاب می‌کند تا هر جایی که لازم است بروند و نگذارند کنکور حذف شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس تصریح کرد: بنابراین هیچ مشکلی وجود ندارد،‌ هم زیرساخت‌ها و هم شرایط فراهم است، نیاز است تا افرادی آستین‌ها را بالا زده و با اعتقاد این کار را انجام دهند. در واقع اگر بخواهند و اعتقاد داشته باشند، می‌توانند. زیرا کنکور نظام آموزشی ما را تحت تاثیر قرار داده است. سایه شوم کنکور از زمانی که دانش آموز به مدرسه می‌رود خلاقیت، هنر، ادبیات، تاریخ، فرهنگ و دین را در عمل از او گرفته و در شعار باقی مانده است.

میرزاده تاکید کرد: در نتیجه منافع خیلی‌ها ایجاب می کند که بگویند زمینه فراهم نیست، البته اخیرا رئیس مجلس هم در این زمینه ایرادات کار را بیان کردند، خود سازمان سنجش باید این کار را انجام دهد، اما وقتی خودش وجود دارد و منافعش ایجاب می‌کند کنکور باشد، شرایط را هم نمی‌بینند.

وی در پایان اظهار کرد: باید صبر کنیم تا ببینیم در دولت چه تصمیمی گرفته می‌شود اما اگر اتفاقی نیفتاد حتما مجلس و کمیسیون آموزش این مساله را به طور جدی پیگیری خواهند کرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید