قطر بانک ملی امارات را متهم به دستکاری در ارزش ریال کرد | اتاق خبر
کد خبر: 407932
تاریخ انتشار: 28 اسفند 1396 - 22:02
درخواست بررسی اوفک؛
بانک مرکزی قطر در نامه ای به وزارت خزانه داری آمریکا خواستار شروع تحقیقات در مورد بانک ملی ابوظبی شد؛ قطر، امارات را متهم به دستکاری در ارزش ریال و بازارهای اوراق بهادار کرده است.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، قطر از تنظیم‌کننده مقررات بانکی آمریکا درخواست کرد که در مورد بزرگترین بانک امارات متحده عربی که تابع قوانین بانکی آمریکاست تحقیقاتی را شروع کند. قطر  این بانک اماراتی را متهم کرده است که تبادلات خارجی جعلی‌ای را با هدف آسیب زدن به اقتصاد قطر، به عنوان بخشی از تحریم‌های همسایگان این کشور، طراحی کرده است.

شرکت حقوقی بانک مرکزی قطر  در نامه‌ای به خزانه‌داری آمریکا درخواست کرده است که در مورد فعالیت‌های بانک ان‌بی‌ای‌دی امریکاز، واحد تابعه آمریکایی بانک اول ابوظبی (اف‌ای‌بی)، که اکثریت سهام آن دولتی است، تحقیق کند.

در نامه دومی هم وکلای بانک مرکزی قطر، از کمیسیون تجارت اوراق و سهام آمریکا درخواست کرده‌اند که در مورد دستکاری احتمالی ارز قطر، ریال، تحقیق کنند.

بانک مرکزی قطر قبلا هم بدون ذکر نام بانک‌های کشورهای عربی آنها را متهم کرده بود که با تجارت ریال قطر، بین خودشان با قیمتی بسیار پایین‌تر از نرخ واقعی، سعی در ایجاد توهم این داشتند که اقتصاد قطر در حال سقوط است.

ریال بیش از یک دهه است که در نرخ ۳.۶۴ ریال در برابر هر دلار آمریکا معامله می‌شود اما در ماه‌های اولیه بایکوت عربی قطر، تا نرخ ۳.۸۹۵ ریال در برابر دلار آمریکا هم معامله می‌شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید