Performancing Metrics

تدوین طرح تغییر رویکرد نظام توزیع از سوی اتاق اصناف | اتاق خبر
کد خبر: 408281
تاریخ انتشار: 6 فروردین 1397 - 17:18
رئیس اتاق اصناف اعلام کرد؛
رئیس اتاق اصناف گفت: ساماندهی یک میلیون و سیصد هزار واحد صنفی فعال در نظام توزیع رویکرد اصلی اصناف برای حمایت از کالای ایرانی است.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، علی فاضلی گفت :عملکرد منفعلانه نظام توزیع در عرصه کالای ایرانی باید اصلاح شود و در این راستا محدود کردن و تغییر نوع فعالیت تعدادی از واحدهای صنفی در کنار تجمیع سرمایه ها و تشکیل شرکتهای علمی در مجموعه نظام توزیع در دستور کار اتاق اصناف قرار دارد تا از این طریق زمینه برای تحقق شعار سال است.

وی افزود: در صورت تحقق این برنامه ها و ساماندهی نظام توزیع برای عرصه کالاهای ایرانی به جای کالای خارجی از طریق اعمال مشوق هایی می تواند به حمایت جدی از کالای ایران امیدوار بود.

فاضلی خاطرنشان کرد: اتاق اصناف ایران حمایت از کالای ایرانی را از سال گذشته با ایجاد کمپین هایی در حمایت از کالاهای داخلی آغاز کرده است و با تقویت این تشکلها و تقویت بازاریابی در واحدهای تولیدی، تولیدات ایرانی می تواند جایگاه خود را در بازار از کالاهای خارجی بازپس بگیرند.

وی تاکید کرد : واحدهای تولیدی برای ماندگاری در عرصه رقابت چاره ای جز بازنگری جدی در سیاستهای بازاریابی خود ندارند ضمن اینکه در این روند حمایت مصرف کنندگان نیز نقشی تعیین کننده خواهد داشت روندی که در نهایت به ارتقای کیفیت تولیدات منجر خواهد شد.

وی خواستار اصلاح ساختار نظام بانکی در جهت حمایت از تولید شد و تاکید کرد :۶۵۰ هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط مزیت های مناسبی در بخش هایی همچون تولید پوشاک، کیف و کفش و ساختمان ایجاد کرده است که در صورت تقویت این مزیتها می توان بخش مهمی از اهداف اشتغال را محقق کرد.

فاضلی خواستار برخورد قاطع با پدیده قاچاق برای حمایت از کالای ایرانی شد و خاطرنشان کرد :آمارهای رسمی حاکی از قاچاق ۱۶ میلیارد دلاری کالا است، روندی که انگیزه ها برای سرمایه گذاری در تولید را کمرنگ کرده است ضمن اینکه قوانین نیز باید در جهت حمایت عملی ازتولید و کارآفرینان تغییر کند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید