Performancing Metrics

روابط مسکو و واشنگتن نباید در گرو مناقشه اسکریپال قرار بگیرد | اتاق خبر
کد خبر: 408291
تاریخ انتشار: 6 فروردین 1397 - 21:13
روسیه:
سفارت روسیه در آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، «روایت‌های آشکارا صحنه‌پردازی شده» در ارتباط با مناقشه اخیر مربوط به حمله به یک جاسوس سابق روسی به نام سرگئی اسکریپال در بریتانیا، نباید روابط مسکو و واشنگتن را تحت تاثیر قرار بدهد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سفارت روسیه در آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: طی روزهای اخیر رسانه‌های آمریکایی تحت تاثیر محافل روس‌هراسی در واشنگتن دست به یک کمپین ضد روسی بزرگ دیگر زده‌اند.

این بیانیه تصریح کرد: با این حال کاخ سفید هنوز وقت دارد تا جلوی تبعات منفی این ماجرای جعلی را به نفع معدود جوانب مثبت باقیمانده در روابط آمریکا و روسیه بگیرد. روابط روسیه و آمریکا چند لایه است و ثبات راهبردی کل دنیا وابسته به آن است. نباید یک چنین روایت‌های آشکارا صحنه‌پردازی شده روابط میان این دو کشور را در گرو خود بگیرد.

این در حالی است که در این بیانیه تاکید شد: آنچه که اهمیت دارد انجام تحقیقات حرفه‌ای و توام با آرامش در قبال حادثه رخ داده در سالزبری بریتانیا و اتخاذ گام‌های مشترک برای جلوگیری از رخدادهای مشابه در آینده است.

این سفارتخانه همچنین تاکید کرد: در این وضعیت ما شاهد یک فرصت بی‌همتا برای دولت آمریکا به عنوان هم‌پیمان شماره یک دولت انگلیس هستیم و در این روزهای ناراحت‌کننده شریک کوچک‌تر بیش از هر زمان دیگر نیازمند نوعی از کمک و راهنمایی بر پایه خویشتنداری خردمندانه است.

این بیانیه در عین حال هشدار داد، هرگونه تلاش برای «مجازات» روسیه با اقدامی «متقابل و در سطح آن» پاسخ داده خواهد شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید