Performancing Metrics

حجم و ارزش معاملات در بورس رشد کرد | اتاق خبر
کد خبر: 408295
تاریخ انتشار: 6 فروردین 1397 - 22:16
در دومین روز کاری سال؛
بازار سرمایه در دومین روز کاری خود با رشد حجم و ارزش معاملات رو به رو بود و در نهایت شاخص کل با رشد 63 واحدی به رقم 96 هزار و 489 واحد رسید.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، امروز (دوشنبه) سرمایه گذاران بورسی بیش از 740 میلیون برگه سهم، حق تقدم وسایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از یک هزار و 802 میلیارد ریال بود و در 42 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.
همچنین در این روز سرمایه گذاران بورسی بیش از 740 میلیون برگه سهم، حق تقدم وسایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از یک هزار و 802 میلیارد ریال بود و در 42 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.
شاخص کل امروز با تاثیر مثبت از نمادهای بانک تجارت، پتروشیمی جم، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، آسان پرداخت پرشین و فولاد مبارکه 63 واحد صعودی شد. این در حالی بود که نمادهای ملی مس و پالایش نفت اصفهان امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل ثبت کرد.
در بازار امروز نماد بانک تجارت نیز به تالار بازگشت؛ بر همین اساس امروز گروه های بانک ها، فلزات اساسی و خودرو با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.
صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای بانک تجارت، گرانیت بهسرام، تکنوتار، معادن منگنز ایران، معادن بافق، کاشی تکسرام و لیزینگ خودرو غدیر بود.
در مقابل نمادهای سیمان کردستان، محورسازان ایران خودرو، پارس الکتریک، مهرکام پارس، صنایع کاغذ سازی کاوه،ریخته گری تراکتورسازی ایران و فنرسازی زر با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.
سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق امین یکم، سهام بانک تجارت، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، حق تقدم سرمایه گذاری نیرو و اوراق صکوک سایپا بیشترین تقاضا را ثبت کردند.
در مقابل سهام بانک پارسیان، اوراق صکوک گل گهر، اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری تهران با بیشترین عرضه ها و صف فروش مواجه شدند.
در پایان معاملات امروز بانک صادرات با معامله 326 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و اوراق مشارکت ملی نفت ایران با معامله 495 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید