Performancing Metrics

آلومینیوم در پایین‌ترین قیمت | اتاق خبر
کد خبر: 408867
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1397 - 20:05
فلزات ارزان شدند
نگاهی به نمودار قیمت محصولات معدنی نشان می‌دهد که در آغازین روزهای سال جاری قیمت محصولات معدنی مسیر کاهشی در پیش گرفته‌اند و رو به پایین حرکت می‌کنند.

 

به گزرش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بر اساس نمودارهای جهانی قیمت مس در ۱۵ روز گذشته در حال افت بوده است و با وجود اینکه طی هفته گذشته قیمت مس افزایش داشته است اما همچنان با قیمت روزهای اوج خود در این ماه یعنی حدود ۷۰۰۰ دلار فاصله دارد.

در حال حاضر قیمت مس در نمودارهای جهانی در مرز ۶۷۶۰ دلار برای هر تن است.

 

 

در این میان مسیر قیمتی آلومینیوم کما فی السابق روند نزولی بدون نوسان خود را حفظ کرده است و اکنون در پایین ترین حد خود طی شش ماه گذشته رسیده است. هر تن از این محصول معدنی در نمودارهای جهانی ۱۹۶۹ دلار قیمت دارد و این یعنی نسبت به یک ماه گذشته بیش از ۱۶۰ دلار کاهش قیمت داشته است.

 

 

اما فلز روی دیگر محصول معدنی است که با اینکه شیب خیلی تندی را تجربه نکرده اما همچنان نسبت به یک ماه گذشته با کاهش قابل توجه قیمت مواجه بوده است و حدود ۱۷۰ دلار کاهش یافته است.

بر اساس آمار، فلز روی  اکنون ۳۲۳۴ دلار در هر تن معامله می شود.

 

 

آمار نزولی روی در حالی است که فلز سرب نیز با وجود اینکه نسبت به یک ماه قبل و ابتدای امسال کاهش قیمت داشته اما وضعیت بهتر از روی را تجربه می کند. به گو نه ای که اکنون ۲۳۸۴ دلار در هر تن قیمت دارد و نسبت به ماه قبل کمتر از ۱۰۰ دلار کاهش یافته است.

این فلز از ابتدای سال ۱۳۹۷ نیز در بازارهای جهانی پس از یک افت حدود ۱۰۰ دلاری، اکنون در مسیر رشد قیمت قرار گرفته است.

 

 

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید