Performancing Metrics

وام ۲۵ میلیونی ساخت مسکن روستایی با سود ۵ درصد ابلاغ شد | اتاق خبر
کد خبر: 409015
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1397 - 17:09
رئیس بنیاد مسکن؛
رئیس بنیاد مسکن از ابلاغ مصوبه ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی با وام ۲۵ میلیون و سود ۵ درصد و سفته زنجیره ای از سوی این بنیاد در سال جاری خبر داد.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مراسم چهلمین سالگرد تأسیس بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰ امام (ره) گفت: امسال قرار است طرح بازنگری که پروسه ای شبیه طرح هادی است در سه هزار و ۴۴۸ روستا اجرا شده و در ۹۹۸ روستا نیز طرح هادی جدید اجرا شود.

وی با بیان اینکه از مجموع ۳۸ هزار روستای کشور در ۱۷ هزار و ۳۴۲ روستا، طرح هادی اجرا شده است، بیان کرد: در سال ۹۶، در سه هزارو ۸۴۴ روستا این طرح به صورت نیمه تمام اجرا شد که امسال تکمیل می شود.

رئیس بنیاد مسکن ادامه داد: تاکنون برای ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی، سند مالکیت صادر کرده ایم که امسال برای ۲۰۰ هزار واحد دیگر این سند صادر خواهد شد. از آنجایی که در سه سال اخیر صدور سند مالکیت شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر نیز به بنیاد مسکن واگذار شده، در مجموع برای ۵ هزار و ۹۰۰ شهر و روستا باید سند مالکیت صادر شود.

تابش با اشاره به تلاش این بنیاد برای بهبود کیفیت آسفالت روستاها تصریح کرد: تاکنون ۹۸۰ هزار تومان قیررایگان به بنیاد مسکن داده شد تا بهسازی آسفالت معابر روستایی را به پایان برسانیم.

رئیس بنیاد مسکن با اشاره به بهسازی و نوسازی یک میلیون و ۶۳۰ هزار مسکن روستایی از سوی بنیاد مسکن، اظهار داشت: در طول سالهای گذشته، ۳۵۰ هزار واحد مسکونی را نیز بازسازی کردیم که مجموعاً به حدود ۲ میلیون واحد می رسد. احداث و تعمیر واحدهای مسکونی روستایی از محل ۱۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی بوده است.

به گفته تابش، امسال قرار است با وام ۲۵ میلیون تومانی مسکن، ۲۰۰ هزار واحد مسکونی با سفته زنجیره ای(ضمانت زنجیره ای افراد برای یکدیگر) و سود ۵ درصد احداث شود. تضامین لازم را از سازمان برنامه و بودجه اخذ کرده و به بانک مرکزی ارائه داده ایم.

وی خاطرنشان کرد: با هدف بهینه سازی مصرف سوخت در واحدهای مسکونی روستایی قرار است در دو هزار و ۵۰ روستا، آبگرمکن خورشیدی با استفاده از وام های کوچک نصب شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید