Performancing Metrics

توسعه اوراق بهادار مبتنی بر بیمه در بازار سرمایه | اتاق خبر
کد خبر: 409294
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1397 - 18:41
همتی خبر داد
رئیس کل بیمه مرکزی از رشد ۳۰ درصدی بیمه‌های عمر در سال گذشته خبر داد و گفت: باید زمینه توسعه اوراق بهادار مبتنی بر بیمه را از طریق بازار سرمایه و صندوق‌های سرمایه گذاری توسعه داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه با اشاره به اهمیت تامین مالی در اقتصادگفت: سبک کارآمدی نظام تامین مالی در کشور به فعالیت سه بازار پول، بیمه و سرمایه بستگی دارد.

وی در ادامه بیان کرد: تامین مالی کارآمد منجر به رشد اقتصادی می‌شود و این مهم به چندعامل بستگی دارد. اولین مورد موضوع تصمیم گیری در هریک از ارکان است. در این زمینه میزان هماهنگی بین ارکان از اهمیت  زیادی برخوردار است.

همتی دومین ویژگی یک تامین مالی کارآمد را رشد و تناسب هر کدام از ارکان دانست و گفت: بازارها باید بتوانند در یک سطح یکسان رشد کنند و دستاوردهای هماهنگی داشته باشند. اگر یک بازار از دیگری سبقت بگیرد این نظم تا حد زیادی بهم می‌خورد.

رئیس کل بیمه مرکزی بخش سوم را ایجاد فضای تعاملی مناسب بین ارکان دانست و گفت: این نمایشگاه خود یکی از نمودهای تعامل و همکاری بورس، بانک و بیمه است. شرکت‌ها در این نمایشگاه می توانند دستاوردهای خود را در اختیار یکدیگر بگذارند و به ابزار های جدید دست پیدا کنند.

وی در ادامه گفت: بیمه عامل ارتقای آرامش میان مردم و ثبات اقتصادی است. مهمترین اثر بیمه مدیریت ریسک ملی و کاهش هزینه‌های مبادلاتی است.

همتی با اشاره به رشد صنعت بیمه بیان کرد: رشد مداوم صنعت بیمه در سال‌های گذشته بسیار مشهود بوده است. در این زمینه حق رشد بیمه ها نسبت به GDP رشد قابل توجهی داشته است. گواه این موضوع نیز رشد ۲۱ درصدی حق بیمه در سال ۱۳۹۶ نسبت به سال ۱۳۹۵ است.

وی یکی از مهمترین سرمایه‌گذارهای را در زمینه بیمه عمر عنوان کرد و گفت: در این زمینه رشد بسیار خوبی داشتیم. براساس چشم انداز  صنعت بیمه، بیمه عمر تا سال ۱۴۰۴ در پرتفوی بیمه رشد ۵۰ درصدی دارد.

همتی در بخش دیگری از اظهاراتش به همکاری‌های مشترک بازار سرمایه و بیمه اشاره کرد و گفت: اوراق بهادار بیمه‌ای از جمله اوراقی است که می‌تواند در اختیار فعالان بورسی و بیمه‌ای قرار بگیرد.

وی افزود: در سال‌های آتی با پیش بینی روند رشد بیمه عمر می‌توان امیدوار بود بیشتر از ظرفیت های بازار سرمایه استفاده کرد. هم اکنون بحث بیمه اتکایی بسیار مطرح است که این نوع بیمه می‌تواند از ظرفیت های بازار سرمایه تا حد زیادی استفاده کند.

رئیس کل بیمه مرکزی همچنین استفاده از ظرفیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری را مهم ارزیابی کرد و گفت : بحث اتصال منابع بیمه عمر به  صندوق‌های سرمایه‌گذاری امسال پیگیری می‌شود. این موضوع نیز می‌تواند جذابیت بیمه عمر را افزایش دهند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید