Performancing Metrics

صادرات ۱۹ میلیاردی و اشتغال ۴۵۰ هزار نفری در مناطق آزاد | اتاق خبر
کد خبر: 409388
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1397 - 21:03
بانک مطرح کرد
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: ۴۵۰ هزار نفر در مناطق آزاد مشغول به کار هستند و صادرات مجموع هفت منطقه آزاد و مناطق ویژه اقتصادی بین ۱۸ تا ۱۹ میلیارد دلار است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مرتضی بانک در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو که در سالن آمفی تئاتر سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد، اظهار کرد: نسبت واردات و صادرات در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم اکنون نسبت خوبی است.

وی خاطر نشان کرد: مناطق آزاد و منطقه آزاد تجاری - صنعتی ماکو در حد مناسبی آماده شده و امروز در حوزه زیرساخت ها به رشد و تکامل نسبی رسیده است.

انک ادامه داد: بسترها برای کسب و کار اقتصادی و سرمایه‌گذاری در این مناطق فراهم شده و این اقدامات تنها در جهت تقویت اقتصاد جامعه است.

وی در تشریح پروژه ها و اقدامات صورت گرفته در منطقه آزاد ماکو، احداث فرودگاه و جاده را از مهم‌ترین پروژه های در دست اجرا دانست و گفت: سرمایه گذار و سرمایه ای که بر مبنای قانون ایجاد شده محترم است و مناطق آزاد آمادگی پذیرش سرمایه گذاران در تمامی بخش ها را دارد  و این امر تنها با تامین زیرساختها در مناطق آزاد تحقق یافته است.

مشاور رییس جمهور افزود: مردم و مسئولین با همکاری باید ظرفیت ها و بسترها را برای حضور سرمایه گذاران در کشور و مناطق آزاد فراهم کنند و تلاشی مضاعف در جهت حل مشکلات و موانع پیش روی آنها داشته باشند.

وی بابیان  اینکه مناطق آزاد نیازمند سرمایه گذاری داخلی و به ویژه خارجی است و وجود سرمایه گذار امین یک ارزش است، ادامه داد: مقررات مناطق آزاد قوانین کاملی است ولی برخی آیین نامه ها و دستورالعمل ها مانع فعالیت مناطق آزاد می شود که لزوم توجه جدی نمایندگان مجلس است.  

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه سخنان خود بر اهمیت اجرای شعار سال ۹۷ مبنی بر حمایت از کالای ایرانی در مناطق آزاد تاکید کرد و گفت: مناطق آزاد به سکوی پرش صادرات کالاهای تولید شده در منطقه تبدیل می شوند.

بانک در ادامه گفت: برای اینکه تولید داخلی و ملی ما بتوانند با همتای خارجی خود رقابت کنند باید از نظر کیفیت و قیمت تمام شده کالا، قابل رقابت باشد تا زمینه را برای صادرات به بازارهای خارجی فراهم سازد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه باید در جهت اهداف کلان و توسعه کشور در مناطق آزاد گام‌های اساسی برداشته شود، افزود: ایجاد پنجره واحد خدمات یکی از مهم ترین کارهایی است که در سال ۹۷ در مناطق آزاد دنبال می شود که به روند ورود سرمایه گذار کمک خواهد کرد.
 
وی  در ادامه ضمن تقدیر زحمات  حسین فروزان، تاکید کرد: خدمات بسیاری در منطقه آزاد ماکو انجام شده است که نقش مدیریتی آقای فروزان در این منطقه بی بدیل و فراموش نشدنی است.

دراین مراسم از تلاش های حسین فروزان تقدیر و سلیمانی به عنوان مدیرعامل جدید منطقه آزاد ماکو معرفی شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید