Performancing Metrics

قانون منع بکارگیری بازنشستگان، شامل شخص شهردار و رییس سازمان صداوسیما نیز می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 413740
تاریخ انتشار: 3 مرداد 1397 - 13:16
طیبه سیاوشی، نماینده تهران:
طیبه سیاوشی نماینده تهران درباره واکنش مجلس به احتمال عدم اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: مجلس از بعد نظارتی، ابزارهایی مانند تذکر، سوال و استیضاح دارد که از آنها استفاده خواهد کرد. مثلا در مورد شهرداری ها، که زیر نظر وزارت کشور به شمار می روند م

به گزارش اتاق خبر، به نقل از انتخاب، طیبه سیاوشی نماینده تهران درباره واکنش مجلس به احتمال عدم اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: مجلس از بعد نظارتی، ابزارهایی مانند تذکر، سوال و استیضاح دارد که از آنها استفاده خواهد کرد. مثلا در مورد شهرداری ها، که زیر نظر وزارت کشور به شمار می روند می توان از وزیر کشور، مطالبه کرد.

سیاوشی درباره مصوبه امروز مجلس درباره کلیاتی طرحی برای ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، گفت: خوشبختانه بر اساس آنچه امروز تصویب شد، استثناءها بسیار کم شده است. معمولا تبصره ها ماهیت قانون را از بین می برند اما خوشبختانه در مورد این قانون، چنین اتفاقی رخ نداد و با کم شدن تبصره ها، به یک قانونی موثری تبدیل شد.

این نماینده اصلاح طلب مجلس درباره وضعیت محمدعلی افشانی، شهردار تهران پس از تصویب این قانون نیز گفت: خیلی ها در خود شهرداری و دستگاه های دیگر و نیز 13، 14 استاندار مشمول این قانون خواهند شد. در قانونی که تصویب شد، خود پست «شهردار» هم جزء استثناءها نیست.

سیاوشی درباره اعضای نهادهایی مانند مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز گفت: فکر نمی کنم اعضای مجمع مشمول این قانون شوند. اما نهادهایی مانند مانند صداوسیما و شهرداری را شامل می شود. در نتیجه قاعدتا خود رییس صداوسیما را نیز شامل می شود.

او با اشاره به لابی های سنگین قبل از تصویب این قانون گفت: با وجود لابی ها، این قانون با رای بالایی به تصویب رسید و اکنون باید اجرایی شود و مجلس هم پیگیر این موضوع خواهد بود.

سیاوشی ادامه داد: تعدادی از دوستان به دنبال این بودند که برخی استانداری ها را مستثنی کنند اما در این صورت، دیگران هم خواستار استثناء شدن از این قانون می شدند. بنابراین تصمیم گرفته شد که این استثناءها حذف شود.

او با ابراز امیدواری نسبت به اجرایی شدن این قانون، در پاسخ به این سوال که اگر به هر دلیلی این قانون در دستگاهی اجرا نشود مجلس چه خواهد کرد، گفت: مجلس از بعد نظارتی، ابزارهایی مانند تذکر، سوال و استیضاح دارد که از آنها استفاده خواهد کرد. مثلا در مورد شهرداری ها، که زیر نظر وزارت کشور به شمار می روند می توان از وزیر کشور، مطالبه کرد.

 
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید