Performancing Metrics

محصولات شیمیایی در صدر توجه نوسان‌گیران بازار سهام | اتاق خبر
کد خبر: 414083
تاریخ انتشار: 10 مرداد 1397 - 23:15
روند افزایش قیمت‌ها در بورس تهران امروز نیز ادامه داشت، به‌طوری که در نمادهایِ گروه محصولات شیمیایی که بیشترین تاثیر را روی شاخص‌های بازار داشتند، صف خرید را شاهد بودیم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۷۷۷ واحد رشد کرد و به رقم ۱۲۳ هزار و ۹۵۱ واحدی رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با ۱۰۵ واحد رشد به رقم ۱۷ هزار و ۹۳۶ دست یافت.

شاخص آزاد شناور نیز با ۲۳۵۶ واحد رشد رقم ۱۳۳ هزار و ۲۹ واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار اول و دوم نیز هر یک به ترتیب ۱۶۸۶ و ۷۲۴۸ واحد نسبت به روز گذشته رشد را نشان دادند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پارس و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین سه نمادی بودند که به ترتیب با ۴۵۰، ۲۳۵ و ۱۷۹ واحد تاثیر مثبت بیش‌ترین بخش افزاینده را برروی نوسانات شاخص بازار سهام داشتند اما در طرف مقابل معدنی و صنعتی چادرملو، ملی صنایع مس ایران و کالسیمین به ترتیب با ۷۱، ۲۱ و ۱۵ واحد تاثیر کاهنده سعی کردند دماسنج بازار را به سمت پایین هدایت کنند.

امروز نیز مانند روز گذشته در بسیاری از نمادها شاهد صف خرید معامله‌گران بازار سهام بودیم که از جمله آن می‌توان به نمادهایی در گروه محصولات شیمیایی اشاره کرد. این گروه امروز شاهد روند افزایشی قیمت‌ها در قیمت پایانی بود. تاپیکو که یکی از تاثیرگذارترین نمادهای امروز در شاخص بازار بود، با صف خریدی با حجم بیش از ۹۵ میلیون سهم در ۱۳۳۵ سفارش روبرو شد. آن گونه که تابلوی معاملات نشان می‌داد، بیش از ۹۱ درصد از خریداران این سهم حقیقی و مابقی حقوقی بودند. در این گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی پارس نیز با صف خرید مواجه شدند.

در گروه فلزات اساسی نیز علی‌رغم افت تعدادی از نمادها شاهد صف خرید در نماد فولاد خوزستان بودیم. در این گروه نزدیک به ۵۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۷۵ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. در گروه استخراج کانه‌های فلزی، معدنی و صنعتی چادرملو بیشترین افت قیمت را شاهد بود اما در طرف مقابل معدنی و صنعتی گل گهر، توسعه معادن و فلزات و توسعه معادن روی ایران با بیش از ۳ درصد افزایش قیمت نسبت به روز گذشته مواجه شدند.

اما در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای نیز نمادهایی که با افزایش قیمت روبرو بودند، عمدتا حدود چهار درصد یا بیش از آن رشد کردند. برخی از نمادهای این گروه با صف خرید مواجه بود. در عین حال در گروه خودرو و ساخت قطعات برخلاف روز گذشته افت قیمت‌ را شاهد بودیم. هر چند که تک سهم‌هایی هم بودند که اندکی رشد قیمت را تجربه کردند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۷۴۲ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات ۲.۱ میلیارد سهم و اوراق مالی را رد کرد.

آیفکس نیز امروز با رشد ۳۳.۷۸ واحدی روبرو شد و به رقم ۱۴۲۸ رسید. ارزش معاملات این بازار به رقم ۳۲۱ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن عدد ۹۵۸ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید