Performancing Metrics

چین فهرست اقلام آمریکایی شامل تعرفه را منتشر کرد | اتاق خبر
کد خبر: 414394
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1397 - 10:16
چین چهارشنبه شب به وقت پکن فهرست 333 محصول وارداتی از آمریکا که قرار است روی آنها تعرفه ببندد را اعلام کرد تا همچنان دامنه جنگ تجاری میان دو کشور وسعت یابد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، بر اساس این فهرست 16 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی آمریکا به چین از جمله نفت خام، زغال سنگ، گازوئیل و همچنین برخی خودروها و تجهیزات پزشکی و درمانی تحت تعرفه سنگین تر قرار می گیرد.
این اقدام درست ساعاتی پس از آن صورت گرفته است که دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا اعلام کرد تعرفه هایی را تا دو هفته دیگر روی 16 میلیارد دلار از کالاهای چینی در نظر می گیرد.
کمیته مقررات تعرفه شورای دولتی چین اعلام کرد افزایش 25 درصدی تعرفه عوارض گمرکی بر 16 میلیارد دلار کالای آمریکایی از ساعت 12 روز 23 اوت آغاز می شود.
طبق این اطلاعیه، بر اساس پیشنهاد دفاتر، انجمن ها و شرکت های مربوطه، به منظور حفاظت بیشتر از منافع مصرف کنندگان و شرکت های داخلی، کمیته یاد شده فهرست اقلام کالای آمریکا موضوع اطلاعیه شماره 5 را اصلاح کرده و فهرست موضوع اطلاعیه شماره 7 ملاک اجرا خواهد بود.
فهرست در شرایطی منتشر می شود که رهبران چین در تعطیلات تابستانی ماه اوت بسر می برند و پیش بینی می شود در ماه های آینده نبرد اقتصادی طرفین تشدید شود.
ارزش کالاهایی که آمریکا قرار است روی آنها تعرفه 25 درصدی ببندد نزدیک به 50 میلیارد دلار است تا یک ماه دیگر احتمالا تعرفه روی 200 میلیارد دلار کالای چینی صادراتی به آمریکا از 10 درصد به 25 درصد افزایش می یابد.
وزارت بازرگانی و وزارت خارجه چین هم در بیانیه های جداگانه ای آورده اند که آمریکا باعث شده است تا چین در شرایط اجباری تعرفه های تجاری روی کالاهای آن کشور را افزایش دهد.
این در حالی است که از دیدگاه آمریکا این چین است که جنگ تجاری را پیشتر شروع کرده و باعث شده است تا کسری تجاری آمریکا در برابر پکن به 375 میلیارد دلار در سال 2017 میلادی برسد.
شینهوا خبرگزاری رسمی چین از انتشار فهرست دفاع کرده و آن را برآیند اندیشه و اقدام رهبران این کشور دانسته است.
این گزارش می افزاید که ظاهرا آمریکا از اینکه یک میلیارد و 300 میلیون نفر مردم چین شاد زندگی می کنند و شیر بیدار شده و اژدها به آسمان برخاسته است، خرسند نیست و با یکجانبه گرایی قصد مشکل سازی و باج خواهی دارد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید