Performancing Metrics

وزیر راه برای بررسی طرح تعریض جاده مرزی خداآفرین قول داد | اتاق خبر
کد خبر: 414447
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1397 - 15:39
وزیر راه و شهرسازی نسبت به بررسی و نحوه اجرای طرح تعریض و اصلاح جاده اصلی نوارمرزی شمال غرب کشورمان در حد فاصل جلفا تا اصلاندوز با اولویت محدوده شهرستان خداآفرین قول مساعد داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، عباس آخوندی در بازدید از تونل جاده مرزی شهرستان خداآفرین، شاخص اجرای این طرح را استاندارد ارزیابی کرد و خواستار برنامه ریزی برای تداوم آن شد.
جاده مرزی کشورمان در حدفاصل جلفا در آذربایجان شرقی تا اصلاندوز در استان اردبیل به دلیل مجاورت با رودخانه خروشان ارس و جمهوری های آذربایجان و ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان از اهمیت راهبردی در تعاملات منطقه ای برخوردار است؛ عرض کم این جاده همراه با سخت گذر بودن آن به دلیل وجود پیچ های خطرناک و نقاط حادثه خیز پرشمار، رفت و آمد در آن را بسیار دشوار می کند.
نماینده مردم خداآفرین، کلیبر و هوراند درمجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید میزان برخورداری از احداث و آسفالت راه روستایی دراین سه شهرستان را زیر 30 درصد اعلام کرد و گفت: خداآفرین با امکانات بالقوه به جهت برخورداری 26درصدی از آسفالت و احداث راه های روستایی با میانگین 72درصدی آذربایجان شرقی و81 درصدی کشوری فاصله زیادی دارد .
قلی الله قلیزاده درادامه با اشاره به مشکلات موجود در زمینه راه های روستایی و جاده نوار مرزی، نبود جاده دسترسی مناسب را مانع جذب سرمایه گذار ذکر کرد و افزود: تعریض، اصلاح و بهبود وضعیت جاده نوار مرزی در اولویت برنامه های وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.
وی یکی از مهم ترین دغدغه های مردم شهرستان خداآفرین را احداث راه آهن جلفا تا پل دوستی نام برد و گفت: احداث خط ریلی دراین شهرستان به دلیل اتصال به شبکه ریلی جهانی در توسعه منطقه و آذربایجان شرقی نقش خواهد داشت.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی نیز گفت: 680 کیلومتر طرح ساخت آزادراه در استان وجود دارد که از این مقدار 400 کیلومتر با سرمایه گذاری سه هزار و 500 میلیارد تومانی آماده اجرا است.
ابوالقاسم سلطانی همچنین از 700 کیلومتر طرح احداث باند دوم آزادراه در استان خبر داد و با اشاره به اتمام ساخت مجتمع اداری در خداآفرین گفت: اقدام جدی جهت حل مشکلات مردم در ارتباط با واگذاری اراضی ملی به شهرسازی انجام خواهد شد.
احمدعلی اسدپور، فرماندار خداآفرین نیز دراین بازدید، این شهرستان را از نظر میزان برخورداری از احداث و آسفالت راه روستایی محروم خواند و خواستار افزایش میزان بهره مندی این شهرستان از راه های روستایی آسفالت شد.
شهرستان خداآفرین با حدود 50 هزار نفر جمعیت در 210 کیلومتری شمال غرب تبریز در مجاورت جمهوری های آذربایجان و ارمنستان قرار دارد و با وجود ظرفیت های بی بدیلی همچون رودخانه مرزی ارس و جنگل های ارسباران از شهرستان های محروم آذربایجان شرقی محسوب می شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS