Performancing Metrics

تبادل ریلی ۵۲ هزار تن کالا با روسیه و آسیای میانه | اتاق خبر
کد خبر: 415796
تاریخ انتشار: 17 شهریور 1397 - 16:23
در ۵ ماه ابتدای امسال رقم خورد؛
مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۲ از رشد ۱۲۱ درصدی حمل و نقل ریلی کالا از مرز اینچه برون با روسیه و آسیای میانه در ۵ ماهه نخست امسال خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا قربانی گفت: در ۵ ماهه نخست امسال، ۵۲ هزار و ۶۶۹ تن کالا از طریق مرز ریلی اینچه برون با کشورهای قزاقستان، ترکمنستان، چین، قرقیزستان، ازبکستان و روسیه مبادله شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۲۱ درصد رشد داشته است.

وی افزود: از میزان بار حمل شده ۴۴ هزار و ۵۵۷ تن مربوط به واردات بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۱۰ درصد افزایش داشته و ۸ هزار و ۱۱۲ تن آن نیز مربوط به صادرات محمولات غیر نفتی از طریق مرز ریلی اینچه برون است.

به گفته قربانی از ابتدای سال جاری ۴۷ هزار و ۲۳۷ تن بار توسط ۷۸۷ دستگاه واگن تخلیه شده است که این میزان، بیانگر افزایش ۴۶۷ درصدی تناژ تخلیه نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ و همچنین تحقق ۱۳۸ درصدی نسبت به برنامه حمل این اداره کل است.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۲ ادامه داد: همچنین در حوزه حمل و نقل داخلی در سال جاری، ۳۷ هزار و ۳۵۴ تن کالای داخلی بارگیری شده که از این میزان ۳۵ هزار و ۴۸۹ تن گندم به مقاصد اراک، زاهدان، یزد، اصفهان، کرج، رباط کریم و بندرعباس حمل شده است.

وی گفت: در این مدت (۵ ماهه نخست سال جاری) تُن-کیلومتر مرزی نیز با ۱۰ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۵۷۱ تُن-کیلومتر، رشد ۲۵ درصدی نسبت به مدت مشابه قبل دارد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید