Performancing Metrics

کارتهای اعتباری ایرانی‌ها در چین ابطال شد | اتاق خبر
کد خبر: 415819
تاریخ انتشار: 18 شهریور 1397 - 10:19
بانکهای چینی در حال ابطال کارتهای اعتباری مشتریان ایرانی خود به دلیل تبعیت از تحریم هستند و همین امر، مشکلات زیادی را برای تجار ایرانی مقیم این کشور ایجاد کرده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، موضوع برخورد بانکهای چینی با تجار و دانشجویان ایرانی بارها تکرار شده است. دی ماه سال گذشته بود که حساب ایرانی‌های مقیم چین، تجار و دانشجویان ایرانی به بهانه تبعیت از تحریم‌های احتمالی آمریکا مسدود شد. البته این اولین باری نبود که چین، حساب ایرانی‌ها را در این کشور مسدود می‌کرد؛ بلکه هر بار بهانه‌ای جدید برای آن می‌آورد. پیش از آن هم که چینی‌ها حساب دانشجویان ایرانی و برخی تجار را مسدود کرده بودند دلیل اصلی‌شان اجرای برخی قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی بود.

سال گذشته، برخی تجار با دریافت اخطارهایی از سوی برخی بانکهای چینی مواجه شدند که مسدود شدن حسابهای شان  را خبر می‌داد و البته از تغییراتی در سیاست این کشور در مقابل ایران حرف می‌زنند که شاید آینده درخشانی را پیش روی تجارت خارجی دو کشور قرار ندهد. آن زمان اعلام شد که حسابهای شرکتهای ایرانی ثبت شده در چین یک به یک در بانکهای چینی در حال بسته شدن است و موضوع، تنها منحصر به دانشجویان و اشخاص حقیقی ایرانی نیست.

حال هم، خبر از چین می‌رسد که بانکهای چینی در حل ابطال کارتهای اعتباری مشتریان ایرانی  خود به دلیل تبعیت از تحریم‌های آمریکا هستند که قرار است از آبان‌ماه امسال تشدید شود.

پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تائید این خبر گفت: بانکهای چینی در حال ابطال کارتهای اعتباری اعم از مسترکارت و ویزاکارت های مشتریان ایرانی خود هستند.

وی افزود: تبعیت از تحریم‌های آمریکا بیشتر از دور قبل شده است و در انطباق عملیات خود با FATF هم بسیار جدی هستند.

سلطانی گفت: مشتریان ایرانی اکنون تنها فقط با یوان چین امکان کار دارند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید