Performancing Metrics

روسیه و چین و آغاز پروژه‌های مشترک بیش از ۱۰۰ میلیارد دلاری | اتاق خبر
کد خبر: 415952
تاریخ انتشار: 21 شهریور 1397 - 10:03
همزمان با تشدید تنش با آمریکا؛
در بیانیه روز سه‌شنبه اعلام شد: یک گروه متشکل از شرکت‌های روسی و چینی در نظر دارند ۷۳ پروژه مشترک را اجرا کنند که روی هم رفته، ارزشی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار دارند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، در بیانیه روز سه‌شنبه اعلام شد: یک گروه متشکل از شرکت‌های روسی و چینی در نظر دارند ۷۳ پروژه مشترک را اجرا کنند که روی هم رفته، ارزشی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار دارند.

همکاری بین چین و روسیه، درحالی اهمیت جهانی یافته است که هر دو کشور در تلاش هستند علی‌رغم مشکلات ایجاد شده با جریمه‌های آمریکا، تحریم‌های ضدروسی و بالا گرفتن جنگ تعرفه‌ای بر علیه چین، به اقتصاد خود پایداری بخشند.

پکن و مسکو در گذشته، روابطی ناپایدار داشتند؛ اما در سال‌های اخیر، دو دولت رسما به دنبال نزدیک کردن روابط خود بوده‌اند.

گروهی که بر میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری احتمالی نظارت خواهند کرد، کمیته‌ای از مشاوران تجاری روسی-چینی خواهند بود که این هفته، در اجلاس اقتصادی شرقی در ولادی‌وستوک روسیه، دیدار سالانه خود را برگزار کردند.

طبق بیانیه صندوق سرمایه‌گذاری روسیه-چین، این کمیته شامل بیش از ۱۵۰ نماینده از شرکت‌های پیشتاز روسی و چینی است؛ ضمن اینکه باید یادآور شد که این صندوق در سال ۲۰۱۲ توسط شرکت دولتی سرمایه‌گذاری چین و صندوق ذخیره دولتی روسیه- صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم- تاسیس شد.

در این بیانیه آمده است که در حال حاضر، ۷ پروژه به ارزش ۴.۶ میلیارد دلار با فعالیت گروه چین-روسیه، کار خود را آغاز کرده‌اند.

کیریل دیمیتریف، مدیر اجرایی صندوق ذخیره دولتی روسیه، در بیانیه‌ای که به دنبال اعلام این همکاری منتشر شد، گفت: در حالی‌ که رشد اقتصادی قدرتمند در هر دو کشور، قطعا فرصت‌های سرمایه‌گذاری پرسودی را در داخل این کشورها ایجاد می‌کند، ما معتقدیم تراکنش‌های امیدوارکننده‌ای در توافقات دوجانبه‌ای که بر روابط چین-روسیه تاکید دارند، وجود خواهد داشت.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید