Performancing Metrics

احتمال کاهش تنش‌های تجاری آمریکا-چین | اتاق خبر
کد خبر: 416021
تاریخ انتشار: 22 شهریور 1397 - 14:54
آمریکا از چین برای مذاکره تجاری دعوت کرد؛
روز پنج‌شنبه، با انتشار اخباری از این‌که دولت ترامپ، چین را به دور جدیدی از مذاکرات تجاری دعوت کرده است، امیدها برای کاهش جنگ تعرفه‌ای بین دو اقتصاد بزرگ جهان بالا رفت و سهام آسیایی رشد کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، روز پنج‌شنبه، با انتشار اخباری از این‌که دولت ترامپ، چین را به دور جدیدی از مذاکرات تجاری دعوت کرده است، امیدها برای کاهش جنگ تعرفه‌ای بین دو اقتصاد بزرگ جهان بالا رفت و سهام آسیایی رشد کرد.

علی‌رغم سود سهام آسیایی، داده‌های تاجران نشان می‌دهد که سهام اروپایی افت خواهند کرد. فوتسی انگلیس ۰.۱ درصد، داکس آلمان ۰.۲۴ درصد و کاک فرانسه ۰.۳ درصد، پایین‌تر معاملات امروز خود را آغاز خواهند کرد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، تنها یک روز پس از این‌که به پایین‌ترین سطح ۱۴ ماهه خود رسید، ۰.۶ درصد رشد کرد.

سهام چین امروز با امید به کاهش تنش‌های تجاری، اوایل صبح خود را با جهشی ۱.۲ درصدی آغاز کرد اما در ادامه معاملات خود بیشتر این سود را از دست داد. سر انجام در معاملات عصر چین سهام دوباره رشد کرد و توانست امروز را با ۰.۶ درصد سود به پایان برساند.

نیکی ژاپن ۱.۰ درصد جهش کرد.اس‌اندپی۵۰۰ در معاملات دیشب وال‌استریت، افت نکرد و ۰.۰۴ درصد سود کرد.

تای هویی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت سرمایه جی‌پی‌ مورگان در هنگ‌کنگ گفت: در حالی‌که این آسودگی کوتاه‌مدتی برای بازارها ایجاد می‌کند، اما باید گفت که راه پیش‌رو بسیار چالش‌برانگیز خواهد بود. او اشاره کرد که تغییراتی که چین امسال انجام داده است ترامپ را راضی نکرده است.

در ادامه یادداشت استراتژیست این بانک آمده است: به نظر نمی‌رسد چین چیزی بیش از این ارائه کند، به‌ویژه اگر چشم‌انداز سیاست «ساخت چین ۲۰۲۵» را در نظر بگیریم.

در بازار ارز، با رشد یورو به نرخ ۱.۱۶۲۴، که سود این هفته خود را به ۰.۶ درصد افزایش داد، شاخص دلار اندکی افت کرد. ین با افت نگرانی‌های تجاری در برابر دلار ۰.۲ درصد تضعیف شد و به نرخ برابری ۱۱۱.۴۷ رسید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید