Performancing Metrics

سقوط سهام آسیایی زیر فشار تعرفه‌های جدید آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 416201
تاریخ انتشار: 26 شهریور 1397 - 14:01
در شروع معاملات بازارها رقم خورد؛
با انتشار گزارشاتی از این که واشنگتن به همین زودی تعرفه‌های جدید بر علیه چین را اجرا خواهد کرد و با انتظار تلافی‌جویی چین، اکثر سهام آسیایی افت کردند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، روز دوشنبه، با انتشار گزارشاتی از این که واشنگتن به همین زودی تعرفه‌های جدید بر علیه چین را اجرا خواهد کرد و با انتظار تلافی‌جویی چین، اکثر سهام آسیایی افت کردند.

بازارهای اصلی ژاپن به علت تعطیلات رسمی بسته و نقدینگی در معاملات این کشور بسیار اندک است. همچنین حرکت‌های بازارهای ارز و اوراق هم حداقلی است.

بازارهای هنگ‌کنگ پس از این که طوفان موسمی سهمگینی از آن عبور کرد به صورت نرمال باز شدند. حالا این طوفان به سوی پرجمعیت‌ترین استان چین، گوانگ‌دونگ، پیش می‌رود.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، نوار رشد سه روزه خود را پاره کرد و ۱.۲ درصد سقوط کرد.

در چین، شاخص شرکت‌های برتر، سی‌اس‌آی۳۰۰، هم ۱.۱ درصد از ارزش خود را از دست داد و شاخص هانگ‌سنگ ۱.۶ درصد سقوط کرد.

شاخص ای‌مینی اس‌اندپی ۵۰۰ در معاملات امروز، تا به این‌جا ۰.۲ درصد پایین آمد. داده‌های تاجران اروپایی هم نشان می‌دهد شاخص‌های اصلی سهام اروپا، در مقادیر پایین‌تری باز خواهند شد؛ در ابتدای معاملات، فوتسی انگلیس ۱۱ واحد، داکس آلمان ۲۴ واحد و کاک فرانسه ۹ واحد از ارزش خود را از دست خواهند داد.

یک مقام ارشد دولت آمریکا به رویترز خبر داد که ترامپ در نظر دارد اجرای تعرفه‌های جدید بر ۲۰۰ میلیارد دلار از واردات چین را خیلی زودتر از انتظار و امروز، دوشنبه، اعلام کند. 

وال‌استریت ژورنال گزارش داد که این تعرفه‌ها احتمالا ۱۰ درصد خواهند بود که این از ۲۵ درصدی که دولت قبلاً می‌گفت در نظر گرفته است، کمتر است.

وال‌استریت ژورنال همچنین نوشت احتمالا در صورتی که این تعرفه‌ها اجرایی شوند، چین از حضور در مذاکرات تجاری با آمریکا که قرار بود در پایان این ماه برگزار شود، خودداری خواهد کرد.

در بازار ارز، شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان اندکی افت کرد و به ۹۴.۹۰۸ واحد رسید. در برابر برابر ین هم دلار در نرخ ۱۱۱.۹۸ ین، بدون تغییر ماند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید