Performancing Metrics

ایرلاین‌های کوچک رکورددار پرواز به موقع | اتاق خبر
کد خبر: 420199
تاریخ انتشار: 24 آذر 1397 - 17:09
آمار تاخیرهای مهر ۹۷ منتشر شد
سازمان هواپیمایی کشوری جزییات پروازهای انجام شده در فرودگاه مهرآباد در مهر سال ۱۳۹۷ را منتشر کرد و براین اساس شرکت هواپیمایی پویاایر با ۱۰۰ درصد پرواز به موقع خوش‌قول‌ترین ایرلاین ایرانی شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، براساس گزارش منتشر شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری در مهرماه سال جاری شرکت هواپیمایی آسمان با انجام ۷۸۲ پرواز پرکارترین ایرلاین ایرانی بوده است و پس از آن شرکت‌های ماهان با ۶۶۶، ایران‌ایر با ۵۷۴ و زاگرس با ۴۹۵ پرواز قرار دارد.

همچنین در این مدت شرکت تازه تاسیس وارش که از ساری کار خود را دنبال می‌کند با انجام سه پرواز در فرودگاه مهرآباد کم‌ترافیک‌ترین شرکت هواپیمایی به حساب آمده و پس از آن شرکت‌های پویاایر، ساها و معراج قرار دارند.

در طول این مدت از نظر تعداد پروازهای به موقع شرکت هواپیمایی ماهان بهترین عملکرد را به خود اختصاص داده و با انجام ۵۳۲ پرواز بدون تاخیر ۸۰ درصد برنامه‌های خود را به موقع انجام داده است. پس از آن شرکت آسمان با ۴۷۹، ایران‌ایر با ۴۰۶ و زاگرس با ۳۹۹ پرواز قرار دارند.

در حوزه‌ پروازهای پرتعداد با تاخیر نیز شرکت آسمان با ۳۰۳ پرواز بالاترین جایگاه را به خود اختصاص داده و پس از آن شرکت ایران‌ایر، ماهان، کاسپین و آتا قرار دارد.

از نظر درصد پروازهای به موقع شرکت پویاایر توانسته تمام ۳۲ پرواز انجام شده خود را به موقع انجام دهد و به این ترتیب به ۱۰۰ درصد موفقیت برسد. شرکت هواپیمایی معراج با ۹۵، ساها با ۹۳، سپهران با ۸۴ و قشم‌ایر با ۸۳ درصد بالاترین عملکرد را به خود اختصاص دادند.  

در بین شرکت‌هایی که تعداد پرواز بالا داشته‌اند نیز ماهان با ۸۰ درصد بهترین عملکرد را به خود اختصاص داده است.

در حوزه پروازهای تاخیری نیز عملکرد اکثر شرکت‌ها بهبودی نسبی را نشان می‌دهد تا جایی که برخلاف آمارهای گذشته هیچ شرکتی به ۴۰ درصد تاخیر نیز نرسیده است. با این وجود شرکت آسمان با ۳۹ درصد بدترین عملکرد را داشته و پس از آن شرکت‌های تابان و ایران‌ایر تور با ۳۷ و کاسپین، کیش‌ایر و وارش با ۳۳ درصد بدترین عملکردها را به خود اختصاص داده‌اند.

فرودگاه مهرآباد تهران به عنوان قدیمی‌ترین فرودگاه مسافری کشور با ثبت سالانه بیش از ۱۵ میلیون سفر پرترافیک‌ترین فرودگاه ایران به‌شمار می‌رود.

به دنبال برنامه‌ریزی برای گسترش نفوذ فرودگاه امام خمینی (ره) پروازهای بین‌المللی در فرودگاه مهرآباد متوقف شده است.

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده احتمال آن وجود دارد که با هدف کاهش فشار موجود بر فرودگاه مهرآباد در آینده بخشی از پروازهای داخلی نیز از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید