Performancing Metrics

ورود ابزارهای جدید پوشش ریسک در بازار سرمایه | اتاق خبر
کد خبر: 420228
تاریخ انتشار: 25 آذر 1397 - 14:15
مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد:
مدیرعامل بورس تهران با اشاره به استراتژی این شرکت برای توسعه بورس از حفظ کیفیت به عنوان یکی از رویکردهای اصلی در اهداف توسعه ای نام برد و گفت: ابزارهای پوشش ریسک در بورس تهران توسعه می یابد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، علی صحرایی در مراسم آغاز به کار بازار قراردادهای آتی سبد سهام در بورس تهران گفت: بازار قراردادهای آتی یکی از ابزارهای پوشش ریسک است که امروز عملیاتی می شود؛ این در حالی است که ترکیب نیروهای جوان مدیریتی در بورس تهران، بزرگ کردن بازار با حفظ کیفیت و پوشش ریسک را در دستورکار قرار داده است.

مدیرعامل بورس تهران با اشاره به شکل گیری کمیته توسعه در بورس تهران افزود: ابزارهایی همچون آپشن و آتی تک سهم در بازار بورس تهران وجود داشته است؛ البته ابزار آتی تک سهم کارآیی لازم را نداشته ولی ابزار آتی سبد از جمله ابزارهای پرمعامله است و ٦٠درصد از ابزارهای مشتقه بر روی این ابزار متمرکز است.

وی تصریح کرد: کمیته فقهی نیز ابزار قراردادهای آتی را نیز تائید کرده و امیدواریم به عنوان یک ابزار مشتقه پرکاربرد برای پوشش ریسک باشد؛ ضمن اینکه خاصیت اهرمی برای این سبد متصور است و سرمایه گذاران با استفاده از کلیتی که از هر سهام دارند می توانند از این ابزار استفاده کنند؛ البته امروز هفت نماد معاملاتی را در راستای استفاده از این ابزار در خدمت بازار سرمایه قرار خواهیم داد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید