Performancing Metrics

نظام بانکی در حال پوست‌اندازی است | اتاق خبر
کد خبر: 420287
تاریخ انتشار: 26 آذر 1397 - 15:32
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی؛
رییس پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه نظام بانکی در حال پوست اندازی است، گفت:مخاطرات و محدودیت های فعلی نظام بانکی به مدد علم و فناوری قابل رفع است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، علی دیواندری در مراسم هفته پژوهش که با حضور قائم مقام بانک مرکزی در حال برگزاری است، با بیان اینکه در حال حاضر تمام بانک های کشور پژوهش محور هستند، گفت: هر زمان از پژوهشکده پولی و بانکی برای مشاهده کارهای پژوهشی خود دعوت می کنند، شاهدیم که اقدامات بسیار خوبی را انجام داده اند؛ به خصوص اینکه نظام بانکی با استفاده از بانکداری الکترونیک در حال پوست اندازی است و تمام بانک های کشور به سمت درگاه های اینترنتی، پرداخت های موبایلی و ابزارهای مجازی رفته اند.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی با اشاره به اینکه بدنه فکری بانکها دچار دگرگونی شده است، خاطرنشان کرد: مخاطراتی که درباره نظام بانکی از آن صحبت می شود به مدد علم و فناوری و نیروهای خوبی که در نظام بانکی وجود دارند، قابل رفع است و بسیاری از فعالیت های نظام بانکی به حوزه بانکداری الکترونیک سپرده شده است. 

وی تصریح کرد: در حال حاضر فرصتی به وجود آمده که از فکر نیروهای نظام بانکی برای برون رفت از چالش های موجود با راه حل های علمی کمک بگیریم؛ البته رئیس کل بانک مرکزی نیز قرار بود در برنامه امروز حضور یابد ولی در جلسه ای در هیات دولت حضور یافت. 

وی افزود: ورود به طرح های ملی و ایفای نقش در حل مشکلات بانکی، افزایش ارتباط با بانک های تجاری و تخصصی، افزایش ارتباط با قشر جوان و نخبه نظام بانکی، ساماندهی پژوهش های اقتصادی و بانکی و فراهم آوردن بستر مناسب رشد و توسعه صنعت بانکی و نقش آفرینی به عنوان حلقه اتصال خبرگان علمی و دانشگاهی با بدنه اجرایی و سیاستگذاران حوزه بانکی و انتقال دانش و تجربیات بین المللی از دیگر رسالت های پژوهشکده پولی و بانکی است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید