Performancing Metrics

درخواست سازمان بیمه سلامت برای تخصیص سریع‌تر بودجه ٥٠٠ میلیون یورویی | اتاق خبر
کد خبر: 420370
تاریخ انتشار: 28 آذر 1397 - 14:03
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از تاخیر در تخصیص بودجه ٥٠٠ میلیون یورویی از صندوق توسعه ملی به بیمه سلامت به دلیل پیچ و خم‌های اداری انتقاد کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، طاهر موهبتی گفت: به رغم اینکه حدود دو ماه از مصوبه تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای بدهی‌های بیمه سلامت به شرکت‌های  دارویی، تجهیزات پزشکی و سایر بدهی‌های سازمان بیمه سلامت می‌گذرد، اما این پول در پیچ و خم‌های اداری گرفتار شده و هیچ پولی هنوز به سازمان بیمه سلامت پرداخت نشده است.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: این مصوبه با موافقت رهبر معظم انقلاب صورت گرفت و فلسفه آن تأمین نقدینگی برای شرکت‌های دارویی، تجهیزات پزشکی و سایر بدهی‌های سازمان بیمه سلامت بود که در همان زمان دفتر رئیس جمهور هم این مصوبه را به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد، اما تا الان هیچ پرداختی صورت نگرفته است و ما هم پیگیر هستیم تا به محض دریافت پول آن را میان ارائه دهندگان خدمت توزیع کنیم.

وی گفت: در رسانه‌ها نگرانی‌هایی وجود دارد که سازمان برنامه و بودجه این پول را به بیمه سلامت تخصیص ندهد؛ هرچند که این موضوع بعید به نظر می‌رسد، زیرا مصوبه شفاف است و رئیس جمهور هم تأکید داشتند که این پول به شرکت‌های دارویی، تجهیزات پزشکی و سایر بدهی‌های سازمان بیمه سلامت تخصیص یابد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، موهبتی افزود: امیدواریم کارهای اداری برای تخصیص این پول سرعت پیدا کند و برداشت‌های متفاوت از قوانین که در سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی رخ داده است، برطرف شود.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: در شرایط کنونی یک یا دو ماه تأخیر تأثیر بدی بر صنعت دارو دارد و ارائه دهندگان مواد مصرفی و تأمین کنندگان دارو را با مشکل مواجه می‌کند، زیرا پیش از این خریدها به صورت مدت‌دار و با چک صورت می‌گرفت، اما اکنون پرداخت‌ها به روز شده و اگر پول با چند ماه تأخیر به دست تولید کنندگان و تأمین کنندگان دارو برسد آن‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید