Performancing Metrics

فلات ایران ناآرام شده است | اتاق خبر
کد خبر: 420389
تاریخ انتشار: 28 آذر 1397 - 21:00
معاون وزیر راه و شهرسازی:
معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس مرکز تحقیقات مسکن و ساختمان کشور اظهار کرد: فلات ایران از لحاظ تکتونیکی ناآرام شده است و با فوجی از زلزله‌ها مواجه هستیم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، " محمد شکرچی‌زاده" پیش از ظهر امروز ۲۸ آذرماه در هشتمین کنفرانس ملی سازه و زلزله به زلزله‌های کرمانشاه اشاره و عنوان کرد: حدود ۱۱۰۰ دستگاه شتابنگاری در کشور داریم که رکوردهای ثبت شده توسط آنها حدود ۱۳ هزار است. 

معاون راه و شهرسازی و رییس مرکز تحقیقات مسکن و ساختمان کشور با اشاره به سه زلزله ۱۰ آذرماه سال قبل با بزرگای بالای شش ریشتر، بیان کرد: کرمانشاه یک استان ناآرام است و امکان زلزله‌های شدید را دارد.

وی با اشاره به زلزله سال گذشته در غرب کشور عنوان کرد: زلزله سرپل ذهاب ۶۲۰ کشته داشت و ۵۰۰۰ میلیارد تومان خسارات به بار آورد.

شکرچی از زلزله ۶.۱ ریشتری هجدک کرمان در سال گذشته سخن به بیان آورد و اظهار کرد: براساس برداشت‌های میدان بنیاد مسکن کرمان در حوزه شهرستان راور ۶۰۰ واحد روستایی و ۳۰۰ واحد شهری آسیب دیدند، همچنین در شهرستان کرمان ۳۰۰ واحد شهری و ۳۰۰ واحد روستایی آسیب دیدند، بنابراین در زلزله هجدک کرمان با بزرگی ۶.۱ جمعا ۱۵۰۰ واحد آسیب دیده‌اند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید