Performancing Metrics

قیمت طلا تکان نخورد | اتاق خبر
کد خبر: 420411
تاریخ انتشار: 29 آذر 1397 - 15:09
با وجود افزایش نرخ‌های بهره آمریکا
قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار آسیا با وجود افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا تغییر چندانی نداشت و نزدیک به بالاترین قیمت خود در بیش از پنج ماه گذشته ایستاد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۲۴۴.۵۶ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته بیشترین کاهش را از ۲۷ نوامبر داشت.

پیش از انتشار بانک مرکزی آمریکا در بعدازظهر روز چهارشنبه، قیمت طلا از میانگین قیمت ۲۰۰ روزه که در حدود ۱۲۵۲ دلار قرار دارد، عبور کرده بود.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه با ۰.۷ درصد کاهش، به ۱۲۴۷.۷ دلار رسید.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، بانک مرکزی آمریکا در نشست دسامبر خود نرخ‌های بهره را به میزان ۲۵ واحد افزایش داد اما آنچه که بازارها را متعجب کرد، تاکید بانک مرکزی آمریکا بر پایبندی به اصل برنامه خود برای تحکیم سیاست پولی با وجود ابهامات فزاینده پیرامون رشد اقتصاد جهانی بود.

به گفته برایان لان، مدیرکل شرکت "گلد سیلور سنترال"، بانک مرکزی آمریکا درباره آنچه انجام خواهد داد، کاملا روشن نبود و سیاستگذاران آمریکایی اعلام کردند نرخ‌های بهره را افزایش خواهند داد اما در این اقدام، صبورانه عمل می‌کنند. بازار انتظار دارد روند افزایش نرخ‌های بهره آهسته شود.

طلا به افزایش بیشتر نرخ‌های بهره آمریکا حساس است زیرا هزینه نگهداری این فلز که سوددهی ندارد، بالا می‌رود و جذابیت سرمایه‌گذاری کمتری پیدا می‌کند.

شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از شش ارز بزرگ پس از این که موفق شد از پایین‌ترین رکورد معاملات روز گذشته بهبود پیدا کرد، روز جاری ثابت بود.

بازارهای سهام آسیایی به روند کاهشی روز گذشته خود ادامه دادند. وال استریت نیز روز چهارشنبه در واکنش به بیانیه بانک مرکزی آمریکا افت چشمگیری را رقم زده بود.

براساس گزارش رویترز، هجوم سرمایه‌گذاران به سوی اوراق قرضه دولتی باعث شد بازده اوراق خزانه آمریکا روز چهارشنبه به پایین‌ترین حد در بیش از هشت ماه گذشته سقوط کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۴.۵۷ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و در ۷۸۴.۵۰ دلار ایستاد. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۲۵۹.۲۴ دلار رسید.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید