Performancing Metrics

ساختار خودروسازی اصلاح می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 420563
تاریخ انتشار: 2 دی 1397 - 20:03
وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت گفت: دولت از ابتدای سال تاکنون ۱۴ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی اختصاص داده و برای سال بعد هم این تخصیص ادامه خواهد داشت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در نشست هم فکری و هم‌اندیشی با اعضای هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات بخش خودرو افزود: ساختار خودروسازی کشور تا دو سال آینده اصلاح می‌شود و تولید نیز در حال اصلاح است و مقرر شد که خودروسازان اموال غیر تولیدی‌شان را به فروش برسانند و بخشی از نقدینگی تامین شود .

در ادامه نشست نمایندگان ملت در کمیسیون صنایع و معادن مجلس به بیان نقطه نظرات خود پرداختند .

اتمام طرحهای نیمه تمام، اجرای نقشه راه معدن، لزوم تفویض اختیار به معاونین وزیر و لزوم همراهی قوه قضاییه با وزارت صنعت، معدن و تجارت از موارد طرح شده بود .

همچنین نمایندگان بر لزوم تقویت سامانه‌های اطلاعاتی و بروز کردن اطلاعات تاکید کردند و خواستار ایجاد کارگروهی برای رصد فعالیت واحدهای نیمه فعال و غیر فعال و ساماندهی آنها با برنامه و زمان‌بندی شدند .

رییس کمیسیون صنایع مجلس نیز گفت: باید در تولید به عرضه و تقاضا هر دو توجه کنیم، ‌تولید را بالا ببریم و در شرایط جنگ اقتصادی باید تصمیمات ویژه گرفت و تصمیم‌گیری‌ها باید سریع باشد .

همچنین فریدون احمدی دیگر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بخش خصوصی ابزار مدیریت بحران است و این بخش به راحتی می‌تواند تحریمها را دور بزند و برای اصلاح ساختار تولید خودروی کشور نیز می‌توان روی این بخش حساب کرد .

وی همچنین خواستار حل مشکلات مربوط به ترخیص کالاها در گمرکات شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید