Performancing Metrics

نگاه واحدی در ایران نسبت به رژیم صهیونیستی و آرمان فلسطین وجود دارد | اتاق خبر
کد خبر: 420986
تاریخ انتشار: 11 دی 1397 - 21:37
سخنگوی وزارت خارجه:
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، تاکید کرد: در جمهوری اسلامی ایران نگاه واحد و سیاست غیرقابل تغییری نسبت به رژیم صهیونیستی و آرمان فلسطین وجود دارد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بهرام قاسمی، عصر روز سه شنبه درمورد برخی از مطالب منتشر شده در تعدادی از رسانه های عربی و فضای مجازی در ارتباط با نگاه جمهوری اسلامی ایران به رژیم اشغالگر صهیونیستی با تاکید بر این که نگاه و سیاست جمهوری اسلامی ایران نسبت به  این رژیم نامشروع غیرقابل تغییر است، اظهار کرد: در چند روز اخیر شاهد سفر دو هیات فلسطینی به تهران و دیدار آنها با مقامات ارشد کشورمان بودیم که البته همواره تماس ورایزنی بین ایران و گروه های فلسطینی وجود داشته و این موضوع جدیدی نیست.

 این دیپلمات ارشد کشورمان با تاکید بر این که با  توجه به اهمیت آرمان فلسطین و نگاه جمهوری اسلامی ایران به این موضوع، تماس ها و رایزنی ها بین ایران و گروه‌های فلسطینی که بعضا در مورد همه مسائل نیز یکسان فکر نمی کنند به صورت منظم ومستمر وجود دارد، گفت: در جریان این سفرها آخرین تحولات فلسطین مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.

قاسمی در بخش دیگری  از صبحتهای خود با انتقاد از بی توجهی برخی کشورهای اسلامی نسبت به موضوع فلسطین و بی تفاوتی آنها  نسبت به جنایت رژیم صهیونستی در حق مردم مظلوم این منطقه، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی و ایالات متحده آمریکا در تماس با کشورهای عربی واسلامی تلاش کرده اند که ضمن ایجاد اختلاف و درگیری بین کشورهای اسلامی و تضعیف جایگاه جهان اسلام؛ توجه آنها را از موضوع فلسطین دور کنند و آرمان فلسطین از اولویت اول کشورهای اسلامی خارج کنند.

وی با بیان این که البته هیچ اشغالگر و متجاوزی در طول تاریخ  نتواست به اهداف نا مشروع خود دست پیدا کند و این شامل رژیم صهیونیستی نیز خواهد شد، ادامه داد: همان طور که اشاره شد در طی سالهای اخیر آمریکایی ها و صهیونیستی ها با ایجادبرخی از بحران‌ها تلاش کرده اند که درگیری و تنش بین کشورهای اسلامی را افزایش دهند و جهان اسلام را مشغول به خود کنند که نمونه این موضوع، تحولات و درگیری های است که در کشورهایی همچون لیبی، سوریه و یمن شاهد آن بوده ایم. کشورهایی که عمدتا طی ده های گذشته از آنها به عنوان جبهه پایداری و مقاومت در برابر صهیونیستی ها یاد می شد ولی اکنون این کشورها براساس سیاست‌های زیرکانه دشمنان جهان اسلام با مشکلات عدیده ای روبه رو هستند. چنان که در نتیجه این سیاست‌ها  در حال حاضر شاهد وجود نزاع داخلی و عدم توسعه یافتگی اجتماعی واقتصادی در جهان اسلام هستیم.

 این دیپلمات ارشد کشورمان با اعتقاد بر این که عدم درایت و واقع بینی برخی از حاکمان کشورهای منطقه و جهان اسلام در ایجاد چنین موضوعی موثر بوده است در بخش دیگری از صبحتهای خود گفت: امیدواریم که با ایجاد وحدت در جهان اسلام و هم زیستی مسالمت آمیز کشورهای منطقه با یکدیگر این زمینه فراهم شود که بار دیگر شاهد موضعی واحد از سوی کشورهای اسلامی نسبت به آرمان فلسطین و جنایت‌های رژیم صهیونیستی شویم چنان که با همکاری کشورهای اسلامی حقوق مردم فلسطین اعاده شود و آوارگان به سرزمین خود بازگردند و مردم فلسطین بتوانند دولتی واحد و فراگیر به پایتختی قدس شریف ایجاد کنند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید