Performancing Metrics

سقوط سنگین وال‌استریت | اتاق خبر
کد خبر: 421080
تاریخ انتشار: 14 دی 1397 - 09:57
با وحشت از کند شدن اقتصادرقم خورد؛
هشدار اپل برای کاهش درآمد این شرکت باعث به وجود آمدن وحشت از کاهش فعالیت کارخانجات آمریکا و کند شدن اقتصاد جهان شد، وال‌استریت به شدت سقوط کرد.

 

 به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، پنج‌شنبه شب پس از این که هشدار غیرمنتظره اپل برای کاهش درآمد این شرکت باعث به وجود آمدن وحشت از کاهش فعالیت کارخانجات آمریکا و کند شدن اقتصاد جهان شد، وال‌استریت به شدت سقوط کرد.

 بزرگی کاهش درآمدِ ربع سالِ شامل تعطیلاتِ اپل به حدی بود که موجی از شوک به تمام بخش تکنولوژی منتقل کرد و باعث شد هر سه شاخص مهم سهام آمریکا بیش از ۲ درصد سقوط کنند و شاخص نزدک حتی بیش از ۳ درصد پایین آمد.

 شاخص تکنولوژی ای‌اندپی، در معاملات دیشب بزرگترین سقوط یک روزه خود از آگوست ۲۰۱۱ تا کنون را ثبت کرد و ۵.۱ درصد پایین آمد. شاخص نیمه‌رسانای فیلادلفیا ۵.۹ درصد سقوط کرد.

 چهارشنبه شب، مدیرعامل اپل، تیم کوک، در نامه‌ای به سرمایه‌گذاران خود نوشت که این شرکت بزرگی تاثیر کند شدن اقتصاد چین، به علت جنگ تجاری با آمریکا را پیش‌بینی نکرده بوده است (و حالا با کاهش شدید فروش در بازار چین مواجه شده است). سهام اپل ۱۰ درصد سقوط کرد.

 گزارش موسسه مدیریت عرضه آمریکا نشان داد که در ماه دسامبر، فعالیت کارخانجات آمریکا، با بزرگترین سقوط خود از اکتبر ۲۰۰۸، اوج بحران اقتصادی بزرگ جهان، تا کنون، روبرو شده است. میزان پی‌ام‌آی هم، علی‌رغم این‌که هنوز نشان‌دهنده رشد است (عددی بالای ۵۰ واحد)، به پایین‌ترین سطح بیش از ۲ ساله خود رسید.

 میانگین صنعتی داو جونز ۶۶۰.۰۲ واحد یا ۲.۸۳ درصد سقوط کرد و در ۲۲۶۸۲.۲۲ واحد بسته شد.

اس‌اندپی۵۰۰ هم ۶۲.۱۴ واحد یا ۲.۴۸ درصد سقوط کرد و در ۲۴۴۷.۸۹ واحد به کار خود پایان داد.

 اما بدتر از همه شاخص کامپوزیت نزدک  ۲۰۲.۴۳ واحد یا ۳.۰۴ سقوط کرد و در ۶۴۶۳.۵۰ بسته شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید