Performancing Metrics

نیم سکه به ۲ میلیون تومان نزدیک شد | اتاق خبر
کد خبر: 421202
تاریخ انتشار: 16 دی 1397 - 16:39
قیمت انواع سکه و طلا در بازار امروز به روند افزایشی خود ادامه داد به‌گونه‌ای که به گفته رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران قیمت هر عدد نیم سکه طلا به یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان رسید.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، با وجود کاهش قیمت سکه و طلا در آذرماه و هفته نخست دی‌ماه، در هفته گذشته و هفته جاری قیمت انواع طلا و سکه روند افزایشی به خود گرفته است.

ابراهیم محمدولی - رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران -اظهار کرد: هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید سه میلیون و ۶۷۳ هزار تومان معامله می‌شود و قیمت هر عدد سکه طرح قدیم نیز به سه میلیون و ۵۷۰ هزار تومان رسیده است.

وی ادامه داد: هر عدد نیم سکه یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۱۸۶ هزار تومان و سکه گرمی ۶۵۶ هزار تومان قیمت دارد.

رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران با بیان اینکه نرخ اونس جهانی طلا بدون تغییر ۱۲۸۵ دلار است، درباره وضعیت بازار طلا نیز اینگونه توضیح داد که قیمت طلا روند افزایشی داشته به‌گونه‌ای که هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۴۴۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۳۳ هزار و ۶۰۰ تومان معامله می‌شود.

محمدولی اعلام کرد: یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت طلا و سکه در بازار، افزایش نرخ اونس جهانی طلا و رسیدن به ماه‌های پایانی سال است چرا که مردم تصور می‌کنند در این ایام با افزایش قیمت روبه‌رو می‌شوند و انتظار تورمی، تقاضا در این بازار را افزایش می‌دهد که خود به خود منجر به رشد قیمت‌ها می‌شود اما امیدواریم مسئولان هرچه سریع‌تر تصمیمی برای کنترل و تنظیم بازار طلا و سکه بگیرند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید