Performancing Metrics

اختلال در واردات نهاده های دامی | اتاق خبر
کد خبر: 421340
تاریخ انتشار: 19 دی 1397 - 14:45
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه واردات نهاده های دامی به دلیل مسائل بانکی دچار مشکل شده ،گفت: در صورت ادامه این روند با افت شدید تولید مواجه خواهیم بود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، ناصر نبی پور با اشاره به کمبود نهاده های دامی در بازار، اظهارداشت: واردات نهاده های دامی به دلیل مشکلات بانکی دچار اختلال شده است.  

وی اضافه کرد: واردکننده بخش خصوصی در این حوزه، به دلیل مشکلات بانکی موفق به انجام حواله پول نشده و با وجود آنکه چندین کشتی در بندر است، اجازه تخلیه داده نمی‌شود.  

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه این واردکننده دیروز اعلام کرده گشایشی در این زمینه حاصل شده است، افزود: در صورتی که این اتفاق رخ دهد قیمت نهاده ها متعادل تر خواهد شد.  

نبی پور گفت: در پی اختلالات ایجاد شده قیمت هرکیلوگرم سویا از حدود ۲۲۰۰ تا ۲۳۰۰ تومان به حدود ۳۸۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان رسیده بود که احتمال دارد امروز کاهش پیدا کند.  

وی ادامه داد: همچنین قیمت ذرت حداکثر ۱۲۰۰ تومان بود که این رقم دیروز در بندر به ۱۳۸۰ تومان رسید.  

این فعال بخش خصوصی با بیان اینکه بسیاری از مرغداران سویا پیدا نمی کنند که به مرغ های خود بدهند، گفت: قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ نیز در روزهای اخیر حدود ۱۰۰۰ تومان گران شده و میانگین هرکیلوگرم آن درب مرغداری بین ۷۵۰۰ تومان تا ۷۶۰۰ تومان است.  

وی تاکید کرد: در صورت ادامه این روند باید منتظر افت شدید تولید باشیم چرا که گله هایی که دچار افت می شوند حدود دو هفته طول می کشد تا به شرایط اولیه برگردند.  

نبی پور درباره اینکه مسئولان وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده اند مشکلی از نظر تامین نهاده ها نداریم، گفت: انبارهای دولت پر است، در جلسه ای که با مسئولان مربوطه داشتیم قرار شد هر چه سریع تر نهاده بین تولیدکنندگان توزیع کنند اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است.  

وی اضافه کرد: به استانها اعلام شده بروند و با شرکت پشتیبانی امور دام برای تحویل نهاده های دامی قرارداد ببندند اما با توجه به اینکه فردا ۵ شنبه و تعطیل است این موضوع به شنبه موکول خواهد شد.  

نبی پور تاکید کرد: در صورتی که مشکلات تخیله محموله ها در بندر حل شده و این محموله ها وارد بازار شود، مشکل بازار نهاده ها حل و اختلالات برطرف می شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید