دولت در کنار هر بخش خصوصی دکان میزند | اتاق خبر
کد خبر: 422635
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1397 - 13:41
محمد احمدی کاندیدای انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق‌ بازرگانی تهران:
محمد احمدی کاندیدای انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق‌ بازرگانی تهران با بیان اینکه دولت کاسب کار شده است گفت: هر بخش خصوصی که کاری را انجام می دهد دولت در کنار آن دکان میزند تا منافعی کسب کند .

 

احمدی در گفتگو با «اتاق نیوز» گفت: اتاق به صورت کلی سال به سال بهتر می شود و رسالت اتاق بودن را بهتر ایفا می کند که این امر به  فراگیر شدن اتاق مرتبط است زیرا پیش از این تنها تجار و بازرگانان دراین تشکل بودند ولی اکنون بخش کشاورزی هم به آن اضافه شده و و اتاق به عنوان پارلمان بخش خصوصی وظایف خود را به خوبی ایفا کرده است .

کاندیدای نهمین دوره انتخابات اتاق‌ تهران افزود: ارزیابی من از عملکرد اتاق بسیار مثبت است و امیدوارم این روند ادامه یابد و بتواند در ارتقای جایگاه و کمک به بخش خصوصی جهت موفقیت و رفع مشکلات راهگشا باشد، اقتصاد ما دولتی و سوسیالیستی است و اتاق باید تلاش کند تصدی گری دولت را کم کند، آنچه اکنون شاهدیم کاسب کار شدن دولت است، هر بخش خصوصی که کاری را انجام می دهد دولت در کنار آن دکان میزند تا منافعی کسب کند .

این فعال اقتصادی با تاکید بر اینکه فعالیت اتاق در دوره هشتم نسبت به دوره های قبلی بهتر بوده، گفت: در انتخابات دوره نهم دولت، حضور برخی از کاندیداها به لحاظ شرایط سنی و برخی علل دیگر منع کرده در حالی که این افراد صاحب تجربه و باسابقه بودند، تا زمانی که دولت ایفا کننده نقش اصلی در اقتصاد باشد بخش خصوصی نمی تواند منافع و حقوق خود را احقاق کند، اتاق باید در شورای گفتگو بیشتر اثر بخش باشد و مسائل اقتصادی کشور را بیش از این رفع کند .

کاندیدای نهمین دوره انتخابات اتاق‌ تهران یادآور شد: دولت با تصدی گری خود بعضا دربحث کالاهایی همچون گوشت، مرغ، صنعت ماشین سازی بحث خرده فروشی بنگاه ها را تحت تاثیر قرار داده و اتاق تنها جایی است که به عنوان پل ارتباطی ملت و دولت می تواند نقش موثری ایفا کند .

وی در خصوص مشکلاتی که در صنف پیمانکاری با آن مواجه هستند، افزود: من به عنوان نماینده بخش وسیعی از پیمانکاری کشور هستم که این بخش همواره اسیر قوانین دست و پا گیر بوده که به پای این صنف پیچیده‌اند و متاسفانه مشکلات ما تنها از بیرون و تحریم های خارجی نیست بخش وسیعی از مشکلات ناشی از تحریم های داخلی است که بدتر از تحریم های خارجی بوده و اشتغال جوانان تحت شعاع نظام سوسیالیستی کشور قرار دارد.

احمدی خاطر نشان کرد: در خصوص ائتلاف با سایر گروه هایی که می خواهند همسو با اهداف صنف ما باری از دوش اقتصاد کشور بردارن صحبت شده، ولی هنوز نهایی نشده است .

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید