انتقاد ترامپ از نیرومندی بیش از حد دلار! | اتاق خبر
کد خبر: 423777
تاریخ انتشار: 12 اسفند 1397 - 12:35
رئیس جمهور آمریکا، دلار نیرومند و افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا را از دلایل کاهش رشد اقتصادی این کشور دانست.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ در جریان سخنرانی خود در ایالت مریلند، جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا را شخصی خواند که دوست دارد نرخ بهره را افزایش دهد. وی با اشاره به این که انتظار دارد فدرال رزرو در نشست این هفته خود نیز نرخ بهره را تغییر ندهد گفت برخلاف اقدامات بانک مرکزی، اقتصاد آمریکا به خوبی عمل کرده است.

ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارزش بالای دلار در برابر همتایان دیگرش گفت: من خواهان یک دلار نیرومند هستم اما دلاری که برای کشورمان عالی باشد نه دلاری که آن قدر نیرومند باشد که رقابت پذیری شرکت‌های ما را در هنگام تجارت با دیگر کشورها خدشه دار کند.

وی با انتقاد ضمنی از پاول گفت: یک آقایی در فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) دوست دارد نرخ بهره را زیاد کند. در فدرال رزرو یک آقایی خواهان دلار نیرومند است. تصورش را کنید که ما نرخ بهره را بدون تغییر باقی گذاریم و سیاست انقباضی اتخاذ نکنیم، اگر این اتفاق بیافتد منجر به کاهش ارزش دلار خواهد شد.

ترامپ با این ادعا که اقتصاد آمریکا در حال تجربه شکوفایی بی سابقه‌ای است گفت: این عملکرد در حالی است که کشورهای دیگر عملکرد ضعیفی داشته‌اند و این عملکرد، کار ما را نیز سخت‌تر کرده است.

قرار است مقامات بانک مرکزی آمریکا روزهای نوزدهم و بیستم مارس در واشنگتن گرد هم آیند تا در خصوص نرخ بهره بحث کنند. نرخ بهره آمریکا در حال حاضر ۲.۵ درصد است و بسیاری از کارشناسان انتظار دارند فعلاً این سطح توسط فدرال رزرو حفظ شود. جروم پاول در مصاحبه‌ای گفته است بانک مرکزی در خصوص سیاست نرخ بهره خود رویکرد محتاطانه در پیش خواهد گرفت و به ارزیابی واکنش بازار خواهد پرداخت.

ترامپ که از منتقدان سرسخت بانک مرکزی محسوب می‌شود در دسامبر سال گذشته گفته بود تنها مشکل اقتصاد آمریکا، فدرال رزرو است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید