Performancing Metrics

آغاز نهضت تولید کالای ساخت ایران | اتاق خبر
کد خبر: 424321
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1397 - 16:44
وزیر صمت اعلام کرد:
وزیر صنعت، معدن و تجارت، از آغاز نهضت در تولید کالای ساخت داخل خبر داد و فعال سازی معادن را یکی از محورهای برنامه سال آینده این وزارتخانه اعلام کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، رضا رحمانی گفت: ما در جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم و دشمن تمام تلاش خود را برای تعطیلی صنایع ما می‌کند.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی دشمن، توقف تولید است، تصریح کرد: بزرگترین دغدغه وزارت صنعت، تولید است و برای حفظ تولید، اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ستادهای مختلفی از جمله ستاد تسهیل، اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم تشکیل شده تا تولید آسیبی نبیند، گفت: اگر تولید حفظ شود، به طور قطع، بازار نیز روند مناسبی خواهد داشت و به دنبال آن صادرات نیز رونق می‌گیرد.

معدن در صدر برنامه‌های وزارت صنعت

وی با اشاره به نقش معدن در توسعه پایدار و اشتغالزایی تصریح کرد: در سال آینده، معدن محور اقدامات ما خواهد بود و باید دوره جدیدی در این حوزه آغاز شود، در این حوزه اکتشافات خوبی در دستور کار قرار گرفته تا نیاز به مواد اولیه تأمین شود.

رحمانی یادآور شد: یکی از برنامه‌های وزارت صنعت، بازسازی معادن کوچک است و البته برای این امر، باید بودجه لازم نیز اختصاص یابد.

وی همچنین به اثرات صادرات در اقتصاد کشور اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از راه‌های حفظ تولید صادرات است و ۱۵ کشور همسایه بستر مناسبی برای توسعه صادرات است، متأسفانه سهم ما از واردات یک‌هزار سیصد میلیارد دلاری ۱۵ کشور همسایه فقط ۲ درصد است.

ضرورت ارتقای داخلی سازی خودروهای داخلی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این که داخلی‌سازی قطعات خودرو را به جد پیگیری می‌کنیم، گفت: بیش از ۷۰ درصد خودروهای ساخت داخل، داخلی سازی ۹۰ درصدی داشته اند و البته افزایش داخلی سازی باید ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به بحران جدی برای صنعت قطعه سازی در چند ماه گذشته، ادامه داد :۱۵۰ هزار کارگر بیکار شده بودند و ۱۳۰ هزار کارگر در معرض بیکاری قرار داشتند که خوشبختانه موضوع بیکاری پرسنل قطعه سازی حل شد.

رحمانی اضافه کرد: تولید خودرو سازان نیز در چند ماه گذشته، به پایین‌ترین سطح خود رسیده بود که در حال حاضر، تولید آنان به ۴ هزار دستگاه خودرو در روز رسیده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید