Performancing Metrics

تعطیلی پرسنل عملیاتی، تا پایان موج جدید بارش‌ها لغو شد | اتاق خبر
کد خبر: 424894
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1398 - 22:47
جلسه فوق‌العاده شورای عالی مدیریت بحران؛
با توجه به وقوع سیل، سیلاب و آبگرفتگی در برخی استان‌های کشور طی روزهای اخیر و هشدار سازمان هواشناسی در مورد موج جدید بارش‌ها بویژه در غرب و جنوب غرب، وزیر کشور دستور داد تعطیلات تمام پرسنل و کارکنان عملیاتی لغو شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، روح‌الله جمعه‌ای مشاور وزیر کشور با اعلام این خبر در حساب توئیتری خود نوشت: «با دستور وزیر کشور در شورای عالی مدیریت بحران، تعطیلات تمامی پرسنل و کارکنان عملیاتی دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط تا پایان موج جدید بارندگی‌ها و مدیریت سیلاب‌ها لغو شده و همگی باید سر کار حاضر باشند».

جلسه فوق‌العاده شورای عالی مدیریت بحران به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی - وزیر کشور – عصر شنبه (۱۰ فروردین) در وزارت کشور برگزار شد.

در این جلسه، دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان هواشناسی و وزارتخانه‌های نیرو و راه و شهرسازی گزارش‌هایی ارائه کردند و اعضای شورا بر لزوم توجه به تجربه روزهای اخیر در رابطه با تشدید بارش‌ها و وقوع سیل و طغیان رودخانه‌ها و همچنین آمادگی برای روزهای آتی تأکید کردند.

وزیر کشور در این جلسه تاکید کرد: وقتی به مرحله خطر می‌رسیم، دیگر بحث پیش‌بینی مطرح نیست بلکه باید دقیق بگوییم در هر منطقه چند میلی‌متر باران می‌بارد و با توجه به وضعیت زمین، چه تبعاتی خواهد داشت.

رحمانی فضلی با هشدار به ساکنان مناطقی که در معرض سیل قرار دارند، اظهار کرد: تقاضای ما این است که مردم به دستورالعمل‌ها و توصیه‌های دستگاه‌های مربوطه حتماً توجه کنند، اگر منطقه‌ای باید تخلیه شود، در برابر این مسأله مقاومت نکنند، در جاده‌ها و محل‌هایی که اعلام می‌شود خطرآفرین است تردد و توقف نکنند.

بر اساس این گزارش، یکی از صورتجلسه‌های جلسه فوق‌العاده امروز، ۲۴ ساعته شدن ستاد مدیریت بحران کشور بود.

اسماعیل نجار - رئیس ستاد مدیریت بحران کشور - با اشاره به این مسأله، اظهار کرد: قرار شده دستگاه‌های اجرایی کشور که در روزهای اخیر هرکدام در بخش‌های مربوط به خود فعالیت می‌کردند، از این به بعد به صورت متمرکز در ستاد مدیریت بحران کار کنند و گزارش‌ها را به طور مرتب رصد کنیم تا بتوانیم به‌موقع تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید