Performancing Metrics

خسارت سنگین سیل به راه‌ها و پل‌های لرستان | اتاق خبر
کد خبر: 424989
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1398 - 21:29
وزیر راه عنوان کرد:
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به خسارات سنگین راه‌ها و پل‌ها در استان لرستان گفت: در حال حاضر راهداران با تمام قوا مشغول فعالیت برای بازگشایی محورهای مسدود شده هستند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی که همراه با معاون اول رئیس جمهور به مناطق سیل‌زده غرب کشور سفر کرده است، اظهار داشت: حجم بارش‌هایی که در استان لرستان رخ داده بی سابقه است. اکنون با شرایطی مواجه هستیم که پل‌های کوچک و آب رودها، با توجه به اینکه مفروضات طراحی آن‌ها با شرایط تاریخی بارش‌های گذشته تنظیم شده بوده، آسیب دیده یا از جا کنده شده اند.

وی که روز گذشته، از استان کرمانشاه نیز بازدید کرده است، ادامه داد: بیش‌ترین حجم بارش و بیش‌ترین آسیب به راه‌ها در استان لرستان اتفاق افتاده است. آسیب در این استان فوق‌العاده سنگین و سهمگین است و شامل موارد متعددی چون آب شستگی، فرونشست، ریزش، رانش و … می‌شود.

اسلامی با اشاره به فعالیت بدون توقف راهداران در استان‌های سیل‌زده، به خصوص لرستان افزود: نکته حائز اهمیت این است که در شرایط کنونی وضعیت عبور و مرور برای مردم فراهم شود. راهدارها در حال انجام فعالیت هستند تا بتوانند مسیرهای مسدود شده را بازگشایی و تخریب‌ها را تا حد امکان ترمیم کنند.

وزیر راه و شهرسازی سپس به لزوم تغییر نگرش در احداث راه‌ها و ابنیه اشاره کرد و گفت: با توجه به تغییر اقلیم صورت گرفته و تجربه‌ای که از بارش‌ها و سیلاب‌های اخیر داشتیم، لازم است تجدید نظر جدی در مفروضات طراحی راه‌ها و پل‌ها انجام داده و در امر مهندسی راه تغییر نگرش دهیم تا در آینده مجدداً شاهد چنین خسارات و اتفاقاتی نباشیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید