Performancing Metrics

تشکیل کمیته مشترک بازرگانی ایران و عراق | اتاق خبر
کد خبر: 425281
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1398 - 20:49
وزیر صنعت معدن تجارت خبر داد
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت بالای افزایش تبادلات تجاری ایران با عراق، از آغاز به کار کمیته مشترک بازرگانی دو کشور خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در همایش اقتصادی مشترک ایران و عراق اظهار کرد: همانطور که پیش از این نیز مقامات ایرانی اعلام کرده‌اند، برای ما افزایش تبادلات تجاری با عراق اهمیت بسیار بالایی دارد. دولت ایران از مدت‌ها قبل برای گسترش همکاری‌های دو طرف برنامه‌ریزی کرده و امیدواریم پس از سفر اخیر رئیس جمهوری به بغداد، شرایط افزایش همکاری‌های اقتصادی فراهم شود.

به گفته وی ظرف هفته‌های آینده هیئت ایرانی به عراق سفر خواهد کرد تا آخرین تفاهم‌هایی که در جریان سفر دکتر روحانی به عراق و مذاکرات روزهای اخیر در ایران را پیگیری کند.

وزیر صنعت معدن تجارت با بیان این‌که تاکید ایران بر اجرایی شدن تفاهمات اقتصادی دو کشور در کوتاه‌ترین زمان ممکن است، گفت: نوسازی صنایع عراقی و تلاش برای تسهیل زیرساخت‌های ترانزیت و تبادلات تجاری میان دو کشور در حوزه‌هایی مانند حمل و نقل اولویت‌های مهمی است که در رابطه با آنها برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته و امیدواریم در آینده نزدیک نتایج آنها مشخص شود.

رحمانی ادامه داد: در حوزه حمل و نقل استفاده از ظرفیت جاده برای ترانزیت با سوریه و در حوزه ریل اتصال شلمچه به بصره اولویت‌هایی هستند که دو طرف برای پیگیری آنها به توافق رسیده‌اند.

به گفته وی برگزاری نمایشگاه‌های مشترک، برطرف کردن اختلافات در حوزه مالیات و استاندارد و صادر شدن روادید مورد نیاز تجار از دیگر مسائلی است که ایران و عراق برای پیگیری آنها با یکدیگر به توافق رسیده‌اند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید