Performancing Metrics

قیمت‌ها در ماه رمضان افزایش نمی‌یابد | اتاق خبر
کد خبر: 425377
تاریخ انتشار: 20 فروردین 1398 - 22:59
معاون وزیر صنعت:
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در ستاد تنظیم بازار امروز در خصوص تأمین کالاهای مصرفی ماه رمضان تصمیم‌گیری شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، عباس قبادی در خصوص برنامه‌های ستاد تنظیم بازار برای تأمین کالاهای اساسی ماه مبارک رمضان گفت: در این جلسه برای تأمین کالاهای مصرفی به خصوص کالاهای پروتئینی و لبنیات تصمیم گیری شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته توانستیم بخش عمده‌ای از مصرف کشور را تأمین کنیم و بازار شرایط نسبتاً آرامی داشت، افزود: در کارگروه تنظیم بازار امروز گزارشاتی در خصوص توزیع کالاهای سطح کشور در روزهای پایان سال داشتیم.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: مجموعه وزارت جهاد کشاورزی گزارشات مختلفی را در خصوص تأمین و توزیع مواد پروتینی برای ماه مبارک رمضان ارائه کرده است. امیدواریم ماه رمضان شرایط قیمتی بازار در شرایط مطلوبی باشد. البته در خصوص تأمین شکر، مواد خوراکی مثل زولبیا و بامیه گزارشات مختلفی ارائه شده است.

قبادی در خصوص تأمین اقلام مورد نیاز مناطق سیل زده خاطرنشان کرد: برای این مناطق به طور نامحدود و براساس تقاضای استانداران کالاهای مصرفی همچون آرد، برنج، گوشت، مرغ، روغن و غیره تأمین می‌شود.

در ماه رمضان افزایش قیمت نخواهیم داشت

وی با بیان اینکه قرار نیست در ماه مبارک رمضان افزایش قیمت داشته باشیم، گفت: قیمتها در سایت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درج شده است. قیمت مرغ همچنان ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است؛ البته هم‌اکنون وزارت جهاد کشاورزی روزانه ۱۲۵۰ تن مرغ در میدان اصلی شهر تهران توزیع می‌کند. در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران هم مرغ توزیع می‌شود.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در جلسه امروز سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قیمت مرغ را ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرد که مورد قبول اعضا قرار نگرفت. قرار شد برای پیشگیری از افزایش قیمت مرغ، عرضه افزایش پیدا کند. همچنین شکر به طور گسترده توزیع می‌شود.

قبادی با بیان اینکه قیمت گوشت هم‌اکنون ۹۰ هزار تومان است، اظهار کرد: قیمت پیاز بعد از ممنوعیت صادرات کاهش پیدا کرد و بیش از این هم کاهش پیدا می‌کند. طبق گزارش سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قیمت گوجه در خرده فروشی‌ها حدود ۶ هزار تومان است.

وی در پایان گفت: شهروندان می‌توانند گزارشات خود از افزایش قیمت غیر قانونی را به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند. سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و بازرسی‌های اصناف با افزایش غیرقانونی قیمتها به شدت مقابله می‌کنند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید