Performancing Metrics

سهام آسیایی افت کردند | اتاق خبر
کد خبر: 426049
تاریخ انتشار: 4 اردیبهشت 1398 - 17:04
در معاملات امروز بازارها؛
کند شدن اقتصاد کره‌جنوبی و نگرانی از این که با بهبود وضعیت اقتصادی چین، این کشور فعلا ارائه مشوق‌های بیشتر را به تعویق بیاندازد موجب شد در معاملات امروز بازارهای سهام آسیا افت کنند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، روز چهارشنبه، با کند شدن اقتصاد کره‌جنوبی و نگرانی از اینکه با بهبود وضعیت اقتصادی چین، این کشور فعلاً ارائه مشوق‌های بیشتر را به تعویق بیاندازد، بازارهای سهام آسیا افت کردند.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، که در ابتدای معاملات امروز تحت تأثیر رکوردزنی دیشب شاخص‌های وال‌استریت، رشد کرده بود، با از دست دادن این سودها ۰.۵ درصد افت کرد.

بزرگترین بازنده آسیایی امروز کره‌جنوبی بود و شاخص کوسپی این کشور ۱.۰۷ درصد سقوط کرد. اعلام بودجه تکمیلی از سوی دولت، که هدف آن تقویت صادرات بود، نتوانست توجه سرمایه‌گذاران را جلب کند. همچنین پس از اینکه سازنده تراشه کامپیوتری، تگزاس اینسترومنت، پیش‌بینی کرد کند شدن تقاضا تا چند فصل آینده ادامه داشته باشد، سهام سامسونگ الکترونیک با سقوط ۲.۱ درصدی روبرو شد.

سهام چین هم با از دست دادن سودهای اولیه خود افت کردند و به ضررهای این هفته خود افزودند. شاخص کامپوزیت شانگهای ۰.۲۷ درصد از ارزش خود را از دست داد. شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۶۰ درصد پایین آمد. سرمایه‌گذاران نگران هستند که پس از رشد اقتصادی فراتر از انتظار چین در سه ماهه اول، پکن سرعت ارائه مشوق‌های مالی خود را کاهش دهد.

نیکی ژاپن هم ۰.۳۰ درصد پایین آمد.

روز چهارشنبه، همه بازارهای آسیا افت نکردند؛ پس از اینکه کند شدن شدید نرخ تورم احتمال کاهش نرخ بهره را بالا برد، شاخص سهام استرالیا با ۱.۱ درصد جهش به بالاترین سطح ۱۱ ماهه خود جهش کرد.

اما در معاملات دیشب وال‌استریت، اعلام درآمدهای ۳ ماهه قدرتمند کوکا کولا، توئیتر، یونایتد تکنولوژیز و لاکهید مارتین، باعث شد تا شاخص‌های نزدک و اس‌اندپی ۵۰۰ به بالاترین سطح تاریخ خود برسند.

در بازار ارز، شاخص دلار آمریکا با ۰.۰۴ درصد رشد در برابر همتایان خارجی خود به نرخ ۹۷.۶۷۶ واحد رسید که نزدیک به بالاترین سطح ۲۲ ماهه آن است.

در برابر ین ژاپن، نرخ برابری دلار ۰.۰۶ درصد افت کرد و به ۱۱۱.۷۹ رسید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید