Performancing Metrics

بررسی بازار طلا و سکه طی یک هفته گذشته | اتاق خبر
کد خبر: 426137
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1398 - 20:53
یک کارشناس بازار طلا و سکه با اشاره به رشد حباب قیمت سکه تمام گفت: قیمت طلای خام ۱۸ عیار بدون هیچ‌گونه حباب قیمتی با توجه به مؤلفه‌های تأثیرگذار بر آن، روند صعودی به خود گرفته و این در حالی است که سطح خرید و فروش خرد کاهش‌یافته است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در هفته گذشته گفت: طی هفته گذشته ارزش طلا در بازار جهانی تا اواسط هفته روند نزولی به خود گرفت و از قیمت ۱۲۷۸ دلار به ارزش ۱۲۷۰ دلار رسید که از اواسط هفته تا پایان هفته با تغییر مسیر بار دیگر به ارزش ۱۲۷۸ دلار رسید.

این کارشناس بازار طلا و سکه خاطرنشان کرد: در کنار روند تغییرات ارزش طلا در بازارهای جهانی نرخ دلار در بازار داخلی روند صعودی به خود گرفت که این دو مؤلفه ارزش طلا در بازار داخلی را افزایش داده که بررسی‌ها درباره قیمت طلای خام ۱۸ عیار در بازار ایران، نشان از عدم حباب قیمت طلا و همخوانی رشد قیمت طلای خام ۱۸ عیار با ارزش‌گذاری انس و دلار دارد.

وی یادآور شد: در ابتدای هفته ارزش هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۴۳۰ هزار تومان بود که در انتهای هفته به ارزش ۴۴۰ هزار و ۵۰۰ تومان رسید و به طور میانگین افزایش قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومانی برای طلا در بازار ایران به ثبت رسیده است.

کشتی آرای بیان کرد: ارزش سکه تمام در ابتدای هفته در حدود ۴ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان بود که در انتهای روز گذشته به حدود ۴ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان رسید و این رشد قیمت ناشی از روند صعودی انس جهانی و دلار بوده است.

این کارشناس بازار طلا و سکه تصریح کرد: بررسی بازار حکایت از آن دارد که رشد قیمت حباب سکه تمام بیانگر افزایش تقاضای جدید و حرکت نقدینگی و سرمایه‌های سرگردان به بازار طلا و سکه است و این در حالی است که سطح دادوستد خرد کاهش‌یافته است.

کشتی آرای با بیان این‌که تبدیل نقدینگی به طلا و سکه طی هفته گذشته رشد داشته است، گفت: با نزدیکی به ماه مبارک رمضان، سطح خریدوفروش در زمینه مصنوعات طلا و سکه‌های اهدایی خرد کاهش‌یافته است.
انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید