Performancing Metrics

شیطنت‌های آمریکا بی پاسخ نمی‌ماند | اتاق خبر
کد خبر: 426460
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1398 - 20:25
آیت الله خاتمی در نماز جمعه تهران:
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه شیطنت‌های آمریکا بی پاسخ نمی‌ماند، تأکید کرد: ما نقشه خاورمیانه جدید آمریکا را به فضل خدا در هم شکستیم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران، با بیان اینکه دشمنان نظام ما از سنخ دشمنان امیرالمومنین هستند، گفت: ما در مصافی بزرگ هستیم، مصاف ما عقیدتی است بدین معنا که نه قصه تروریسم مطرح است نه حقوق بشر، تنها مشکل آمریکا با جمهوری اسلامی این است که نظام جمهوری اسلامی نظامی دینی است.

هیمنه آمریکا با شعار «مرگ بر آمریکا» شکسته شد

آیت الله خاتمی گفت: چهل سال در ستیز با آمریکا بوده‌ایم و به فضل خدا هیمنه آمریکا را در دنیا شکست داده‌ایم و ملت ایران پیروز بودند؛ شعار «مرگ بر آمریکای» ملت ایران هیمنه آمریکا را شکسته است.

وی تاکید کرد: «ترامپ» دائم می نالد که ملت ایران مرگ بر آمریکا می‌گویند، مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر شما جنایتکاران و زورگویان، ما با مردم آمریکا مشکلی نداریم.

خطیب نماز جمعه تهران تأکید کرد: ما نقشه خاورمیانه جدید آمریکا را به فضل خدا در هم شکسته‌ایم.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه آمریکایی‌ها از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون چهار جنگ علیه ملت ایران به راه انداخته‌اند، گفت: در دهه اول انقلاب جنگ نظامی، در دهه دوم انقلاب، جنگ فرهنگی و روانی، در دهه سوم، جنگ سیاسی و در دهه چهارم انقلاب، جنگ اقتصادی را علیه ایران به راه انداختند.

وی ادامه داد: به فضل خدا ملت ایران که تا امروز در این جنگ‌ها پیروز شده است در جنگ چهارم که جنگ اقتصادی است نیز پیروز خواهد شد.

خطیب نماز جمعه تهران در تشریح ۵ رمز پیروزی ملت ایران در این جنگ‌ها، گفت: خداباوری، بصیرت، حضور مردم در صحنه مقاومت و وحدت از عناصر پیروزی ملت ایران بوده است.

آیت الله خاتمی گفت: آمریکا کشوری بحران زده است، ترامپ مثل دزد سر گردنه که باج گیری می‌کنند حرف می‌زند. او می‌گوید عربستان باید ۵۰۰ هزار دلار بدهد تا امنیتش را تأمین کنیم.

باید سرِ آمریکا را به سنگ کوبید / مذاکره‬ در این شرایط به معنای تسلیم است

وی تاکید کرد: بحران در آمریکا، غوغا می‌کند ما با دیوانه‌ای طرف هستیم که اگر یک قدم عقب برویم ده قدم جلو می‌آید باید سرِ این دیوانه را به سنگ کوبید و ملت ایران سِر این دیوانه را به سنگ خواهد کوبید.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: در این شرایط مذاکره به معنای تسلیم است و تسلیم به معنای ذلت است و ملت عاشورایی ایران ذلت ناپذیر است که شعارش «هیهات من الذله» است.

آیت الله خاتمی ادامه داد: ابزار این روزهای ترامپ تهدید است، تهدیدهایی که بسیار نخ‌نما شده است و برای ملت ایران اثری ندارد، چهل سال است که گوش‌های ما پر از این تهدیدها است.

وی گفت: ما با ایمان به خدا و به فضل خدا، جواب این تهدیدها را داده‌ایم و خواهیم داد.

هر چه قدر بخواهیم نفت تولید می‌کنیم / احمق‌ترین نظام جهان، آمریکا است

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: یکی از این تهدیدها به صفر رساندن صادرات نفت ایران است، آمریکا به خوبی می‌دانند که به فضل خدا نظام ما هر چه قدر بخواهد نفت تولید می‌کند و به کوری چشم شما هر چقدر بخواهد نفت صادر می‌کند.

آیت الله خاتمی اظهار داشت: آمریکا باید بداند این شیطنت‌ها بی پاسخ نمی‌ماند ملت ایران ملتی غیور است ملتی که در جنگ هشت ساله‌اش آمریکا و همدستانش را از پا درآورد این ملت به فضل خدا تماشاچی نخواهد بود و توی دهن دشمنانش میزند و دندان‌هایشان خرد می‌کند.

وی با با بیان اینکه خوی آمریکا خوی زیاده خواهی است، اضافه کرد: ببینید چه برخوردی با دولت قانونی ونزوئلا دارد، ملت ونزوئلا بدانند مقاومت تنها راه مقابله با زیاده خواهی آمریکا است.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: با این همه شیطنت و تهدید بدانید که احمق‌ترین نظام جهان نظام آمریکا است.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: در اوج محبوبیت سپاه و در زمانی که نیروهای مسلح و سپاه پاسداران در ماجرای سیل به مردم کمک می‌کردند و در قلب مردم جای گرفتند، آمریکا سپاه را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی می‌کند که باعث شد ملت ایران در مقابل آمریکا یکدست شود و محبوبیت سپاه بالاتر برود.

وی تصریح کرد: تردید نکنید آمریکا در حال افول است و ملت ایران ماندنی خواهد بود.

سو مدیریت در گرانی‌ها دخیل است

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با انتقاد از گرانی‌های افسار گسیخته گفت: نباید کسی انتظار داشته باشد که خطیب نماز جمعه از گرانی‌های افسار گسیخته صحبت نکند، این گرانی‌ها توسط دشمنان قسم خورده ایجاد شده است اما سو مدیریت‌ها نیز دخیل است.

آیت الله خاتمی ادامه داد: تجربه نشان داده است که با مدیریت جهادی می‌توان این مشکلات را حل کرد.

وی از مسئولان خواست تصمیماتی پخته‌تر و سنجیده‌تر در این شرایط اختصاص کنند و آزمون و خطا نکنند.

خطیب نماز جمعه تهران خطاب به دولت، گفت: هر تصمیمی می‌گیرید مردم را اقناع کنید در این صورت خود به خود زمینه اجرای قانون فراهم می‌شود.

گرانی‌ها هیچ مبنایی ندارد، باید جلوی آن گرفته شود

آیت الله خاتمی تاکید کرد: ضعف نظارت مثل آفتاب روشن است بسیاری از این گرانی‌ها هیچ مبنایی ندارد و باید جلوی آن گرفته شود؛ سوال این است که چرا با سو استفاده گران برخورد جدی ندارید. نزدیک ماه رمضان است مردم شایسته هرگونه تکریم هستند باید جلوی گرانی‌ها گرفته شود.

وی با بیان اینکه نباید سیل زدگان فراموش شوند، افزود: مردم و عده‌های مسئولان را فراموش نخواهند کرد سیل زدگان نیز وعده‌های مسئولان را فراموش نخواهند کرد.

خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: مسئولان و مردم به سیل زدگان عزیز که دچار مصیبت شده‌اند تا رفع همه پیامدهای این حادثه کمک کنند.

آیت الله خاتمی با اشاره به شهادت طلبه ۴۵ ساله همدانی، گفت: یکی از اشرار سابقه دار که پرونده سیاهی داشته است با دو گلوله این طلبه را به شهادت رساند.

وی ادامه داد: این طلبه عزیز به فیض عظیم شهادت رسید و به خانواده ایشان تبریک می‌گوئیم و از این جهت که داغی به دل دارند به ایشان تسلیت می‌گوئیم.

خطیب نماز جمعه تهران از مردم وفادار همدان تشکر کرد و گفت: در تشییع جنازه این طلبه مردم همدان سنگ تمام گذاشتند.

آیت الله خاتمی اظهار داشت: همه مسئولانه استان همدان به خوبی وارد صحنه شدند به خصوص نیروی انتظامی که در کمتر از ۲۴ ساعت قاتل جنایتکار را به سزای عمل ننگین خود رساند.

باید قاتلان پشت صحنه طلبه همدانی به سزای اعمال خود برسند

وی با بیان اینکه این جنایت پشت صحنه دارد، گفت: مسئولان فضای مجازی بدانند، فضای مجازی به این ترتیب جز آسیب به نظام فایده‌ای ندارد باید قاتلان پشت صحنه نیز به سزای اعمال ننگین خود برسند.

خطیب نماز جمعه تهران از نیروی انتظامی به خاطر برنامه ریزی طرح‌های هوشمند برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تشکر کرد.

آیت الله خاتمی اظهار داشت: خبر دردناک اعدام ۳۷ نفر از مسلمانان و فعالان اجتماعی در عربستان که ۳۲ نفر از آنان از شیعیان بودند دل هر انسان آزاده ای را می‌لرزاند برخی از این افراد هنوز به سن قانونی نرسیده بودند و این جنایت کاران با شمشیر آنها را به شهادت رساندند در این جنایت باید در کنار شاه جلاد سعودی ترامپ را دید که همکار این جنایات است دلارهای عربستان او را کور و کر کرده است و این چنین از رژیمی که اساس آن بر آدم کشی و غارت است حمایت می‌کند.

وی تأکید کرد: چرا سازمان‌های بین المللی خفقان گرفته‌اند، سازمان کنفرانس اسلامی چرا در برابر این جنایت ساکت است؟ این خون‌ها کار خود را می‌کند و به فضل خدا آل سعود را آل سقوط خواهد بود.

خطیب نماز جمعه تهران در خطبه اول نماز جمعه تهران، با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، گفت: برخی در شرایط عادی مقید به خوردن چیزی نیستند اما در ماه رمضان بیماری متدین آزاری دارند.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: شاد کردن مؤمن، حل مشکلات و باز کردن گره‌ها از زندگی او است؛ باید در زمینه افطاری دادن به فقرا اقدام کرد.

وی با بیان اینکه کارگران همیشه عزیز و از ارکان «رونق تولید» هستند، گفت: عزت و مقاومت در برابر دشمن از نتایج رونق تولید است.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به گرامیداشت روز معلم، اظهار داشت: امام (ره) و مقام معظم رهبری تجلیل‌های شایسته از آیت الله مطهری داشتند؛ ایشان مرزبانان دین بود.

آیت الله خاتمی ادامه داد: امام (ره) فرمودند «معلمی شغل انبیاست» تعبیری که مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان داشتن و معلمان را پرورش دهنده سرمایه یک ملت و پایه ریزان تمدن علمی و جهادگران مقابله با جهل و نادانی خواندند.

وی گفت: این دو قشر عزیز و شریف هستند و نظام باید تلاش بیشتری برای معیشت آبرومندانه و عزتمندانه این دو قشر داشته باشد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید