Performancing Metrics

ایران‌ایر باید سودده و با ارزش بالا به بخش خصوصی واگذار شود | اتاق خبر
کد خبر: 426643
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1398 - 14:05
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد که شرکت هواپیمایی ایران‌ایر باید سودده و پربازده شود و از طریق سهام دارای ارزش در فرآیند خصوصی‌سازی به بخش خصوصی واگذار شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران‌ایر که صبح امروز در محل این شرکت هواپیمایی برگزار شد با بیان این‌که باید ارزش سهام ایران‌ایر افزایش یابد نه این‌که همانند بسیاری از مجموعه‌های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران فاقد ارزش شده و پس از آن با قیمتی نازل خریداری شود، اظهار کرد: باید از طریق مکانیزم بازار سرمایه کارآمدی ایران‌ایر به حداکثر برسد و دولت بتواند از این طریق تکلیف قانونی خود را در زمینه‌ی خصوصی‌سازی این شرکت به سرانجام برساند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که ایران‌ایر یکی از ظرفیت‌های ارزشمند کشور است و تمامی ایرانیان شرکت کامل پرچم خود را دوست داشته و به آن افتخار می‌کنند، گفت: امیدوار هستیم این شرکت هواپیمایی همواره در اوج باشد و با عزت و کارآمدی فعالیت کند.

وی با تاکید بر این‌که حمایت و همدلی همه‌جانبه یکی از الزامات موفقیت ایران‌ایر است، خاطر نشان کرد: چنانچه از تعهد خدمتی غافل شویم و به نیروی انسانی خود بی‌توجه باشیم به طور حتم شکوفایی رخ نخواهد داد، بنابراین باید با توجه به منابع انسانی، نرم‌افزار و سخت‌افزار بتوانیم به بهترین شکل ممکن عمل کنیم.

اسلامی با بیان این‌که تغییرات مدیریتی به طور طبیعی وجود دارد و مهم این است که این تغییرات رو به جلو باشد، گفت: کشور ما با دشمن‌ستیزی بی‌حد و مرز استکبار جهانی روبه‌روست و دشمن همواره سعی کرده وضعیت ما را سخت و پیچیده‌تر کند و در عین حال مردم را مأیوس کند، اما طی ۴۰ سال گذشته جمهوری اسلامی ایران نشان داده با استفاده از ظرفیت خود می‌تواند ادامه‌ی حیات دهد و همواره کشورهای خارجی به این پتانسیل ایران اذعان داشته‌اند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که ظرفیت‌های صنعت هواپیمایی کشور بالاست، ادامه داد: امیدوار هستیم در دوران جدید مدیریتی در شرکت هواپیمایی ایران‌ایر بتوانیم نقش متفاوتی ایفا کنیم و هما در مسیر شکوفایی قرار گیرد.

وی مهم‌ترین آفت یک مجموعه را شکل‌گیری جزایر و گروه‌بندی‌ها دانست و خاطر نشان کرد: باید بدانیم که در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و آمریکایی‌ها بارها از این عبارت استفاده کردند، بنابراین کشور در شرایط ویژه‌ای به سر می‌برد و دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفته و منافع ملی ایران را هدف قرار داده است.

صبح امروز مراسم تکریم و معارفه فرزانه شرف‌بافی مدیرعامل اسبق شرکت هواپیمایی ایران‌ایر و معارفه تورج دهقانی زنگنه مدیرعامل جدید این شرکت هواپیمایی با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و نیز جمعی از مقامات صنعت هواپیمایی کشور در محل این شرکت هواپیمایی آغاز شد.

یکشنبه شب بود که در جلسه هیأت دولت کاپیتان تورج دهقانی زنگنه به سمت مدیرعاملی هما منصوب شد تا جایگزین فرزانه شرف‌بافی مدیرعامل پیشین این شرکت هواپیمایی شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید