Performancing Metrics

لزوم بازنگری دستورالعمل شناسایی درآمد | اتاق خبر
کد خبر: 427066
تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1398 - 17:08
یک مقام مسئول در نظام بانکی اعلام کرد:
رئیس کانون بانک‌ها و موسسات خصوصی گفت: دستورالعمل شناسایی درآمد از دیگر مشکلات فعلی بانک‌ها است و از حوزه نظارت بانک مرکزی تقاضا می‌شود تا دستورالعمل شناسایی درآمد را مورد بازنگری قرار دهد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، کوروش پرویزیان در سی و پنجمین جلسه مدیران عامل بانک‌ها با حضور عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، با تاکید بر نقش کمک و حمایت بانک‌ها در حادثه سیل اخیر، درباره برخی مشکلات بانک‌ها اظهار داشت: مهم‌ترین موضوعی که اکنون در سیستم بانکی وجود دارد، برگزاری مجامع بانک‌ها است؛ زیرا دستورالعمل جدید که برای برگزاری مجامع بانک‌ها از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده، متفاوت از گذشته است و با توجه به وضعیت فعلی بانک‌ها از رئیس کل بانک مرکزی تقاضا بازنگری در این خصوص را داریم.

وی افزود: دستورالعمل شناسایی درآمد از دیگر موارد و مشکلات فعلی بانک‌ها است و از حوزه نظارت بانک مرکزی تقاضا می‌شود تا دستورالعمل شناسایی درآمد را مورد بازنگری قرار دهد.

رئیس کانون بانک‌ها و مؤسسات خصوصی، سومین موضوع را حسابرسی ارزی بانک‌ها عنوان کرد و ادامه داد: موضوع سوم درباره حسابرسی ارزی است، موضوعی که سال ۹۰ و ۹۱ مطرح بود و به دلیل نزدیکی مجامع اگر این مشکل حل و فصل شود به طور حتم به ساختار بانک‌ها کمک خواهد کرد. چهارمین موضوع درباره بحث دستورالعمل کفایت سرمایه است که این دستورالعمل ابلاغی برای شبکه بانکی کشور مشکل آفرین خواهد بود.

همچنین در ادامه این نشست، محمدرضا حسین زاده، رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی با تاکید بر اهمیت همکاری و همیاری شبکه بانکی کشور در شرایط فعلی اقتصاد، گفت: به دلیل شرایط خاص کشور تقاضا داریم تا حوزه نظارت بانک مرکزی درباره مجامع بانک‌ها کمی منعطف باشند زیرا این دستورالعمل‌ها در شرایط عادی بسیار به جا و صحیح است، اما اکنون بانک‌ها با برخی مشکلات مواجه هستند که از بانک مرکزی تقاضا کمک داریم.

گفتنی است، در این جلسه مدیران عامل بانک‌ها در مورد ضرورت احیای کانون بانک‌ها، مسئله نحوه تسعیر دارایی‌ها و موضوع رمزهای یک بار مصرف، مسائل مربوط به واگذاری اموال و دارایی‌های مازاد بانک‌ها و سایر موارد نظرات خود را مطرح و بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد پیگیری لازم جهت حل و فصل مطالب مطروحه انجام گیرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید