Performancing Metrics

محدودیت‌های داخلی فشار تحریم‌ها را مضاعف می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 427315
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1398 - 10:27
رئیس اتاق بازرگانی شیراز:
رئیس اتاق بازرگانی شیراز معتقد است: در شرایطی که تحریم‌های یکجانبه آمریکا هدف اصلی خود را روی محدود کردن تجارت ایران قرار داده، فراهم نشدن بسترهای داخلی می‌تواند مشکلات بخش خصوصی را بیش از گذشته افزایش دهد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، جمال رازقی اظهار کرد: کشوری همچون آمریکا با توجه به جایگاهی که در عرصه جهانی دارد همواره از تحریم به عنوان یک ابزار برای تحت فشار قرار دادن کشورها بهره برده و در این بین ایران در طول دهه‌های گذشته بارها با محدودیت‌هایی از طرف آمریکا مواجه شده است.

به گفته وی، تحریم‌های آمریکا که با هدف محدود کردن تجارت ایران اعمال شده یکی از سخت‌ترین تحریم‌های ممکن است و در این فضا استفاده حداکثری از توان داخلی برای عبور از مشکلات اهمیت بسیاری دارد.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز ادامه داد: گذشته از محدودیت‌های خارجی در داخل نیز ما از سویی با محدودیت‌های اجرایی همچون دشواری ترخیص کالاها از گمرک مواجهیم و از سوی دیگر بخشنامه‌های دولتی در حوزه‌هایی همچون پیمان سپاری ارزی کار صادرکنندگان را دشوار کرده است. در این فضا نه تنها سیاست‌های تسهیل‌کننده همچون معافیت‌های مالیاتی اجرا نشده که حتی بسیاری از تولیدکنندگان در رابطه با سازمان امور مالیاتی با مشکلات جدی مواجه هستند.

وی با بیان اینکه برای عبور از تحریم‌ها ابتدا باید از خود تحریمی‌های داخلی عبور کرد، خاطرنشان کرد: در چنین فضایی دولت باید با برطرف کردن مشکلات فعالان بخش خصوصی و با ارائه تسهیلات، زمینه تداوم حضور صادرکنندگان غیرنفتی در بازارهای بین‌المللی را فراهم کند.

از حدود یک سال قبل و همزمان با اعلام خروج آمریکا از توافق برجام تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی این کشور علیه اقتصاد و مردم ایران شکل گرفت که هدف آنها محدود کردن درآمدهای بین‌المللی و تحت تأثیر قرار دادن زندگی مردم بوده است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید