Performancing Metrics

تشکیل ۵۱۶ پرونده قاچاق کالا در سطح عرضه در فروردین ماه | اتاق خبر
کد خبر: 427603
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1398 - 17:22
مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از ارجاع ۵۱۶ پرونده قاچاق کالا در سطح عرضه به تعزیرات حکومتی به ارزش بیش از ۱۳۳ میلیارد ریال در فروردین ماه سال جاری خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، قاسمی به ارائه آمار فروردین ماه امسال در امر مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه در سراسر کشور پرداخت و اظهار کرد: طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه از سال گذشته بطور همزمان در سراسر کشور کلید خورد و ادامه این طرح در فروردین ماه امسال نیز انجام شد.

مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت، با تاکید بر حساسیت موجود در حوزه سطح عرضه، افزود: کارشناسان این سازمان و بازرسان مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها با بهره‌گیری از تمام ظرفیت و امکانات موجود به اجرای این طرح پرداختند.

وی با بیان این مطلب که در پی اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه و حمایت همزمان از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان داخلی، در این بازه زمانی، تعداد ۲۸ هزار و ۵۲۸ مورد واحد خرد و کلان در سطح عرضه بازرسی انجام شده است، افزود: در این بازدیدها، تعداد ۵۱۶ مورد پرونده تخلف به ارزش بیش از ۱۳۳ میلیارد ریال تشکیل و برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارسال شد.

این مقام مسئول می‌گوید طی این مدت، استان تهران با بیش از ۵ هزار مورد بازرسی و استان البرز با ۷۸ مورد تشکیل پرونده و بیش از ۱۱۱ میلیارد ریال ارزش کالای قاچاق مکشوفه، همچنان بالاترین آمار را در بین استان‌ها به خود اختصاص داده‌اند.

ضمناَ بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه به ترتیب مرتبط به لباس و متفرعات آن با ۱۲۰ میلیارد ریال، مواد خوراکی و محصولات صنایع غذایی با ۳ میلیارد و لوازم آرایشی و بهداشتی با ۲ میلیارد ریال بوده است.

قاسمی عزم سازمان حمایت برای مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه را جدی دانست و تاکید کرد: تلاش مجموعه دست‌اندرکاران مبارزه با قاچاق کالا هدفمند کردن مبارزه و جلوگیری از ایجاد زحمت برای مردم و مصرف‌کنندگان است و بر این اساس طرح مذکور هدفمند، مستمر و به لحاظ اولویت ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، سازمان حمایت به عنوان دستگاه نظارتی حاکمیتی در حوزه نظارت بر بازار تلاش دارد این طرح در جهت شفاف سازی بازار برای مصرف‌کننده و بهبود زمینه عرضه کالاهای داخلی و عدم فروش اقلام قاچاق و با هدف حمایت از سرمایه ملی و تولیدات داخلی انجام شود.

قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه، جلوگیری از فعالیت سودجویان و رونق اقتصادی در کشور انجام می‌شود و امیدواریم هموطنان در سال رونق تولید، در صورت مشاهده و یا مواجهه با هرگونه تخلف در حوزه قاچاق در سطح عرضه با انعکاس اخبار و گزارش‌های خود به سامانه ۱۲۴ خدمتگزاران خود در سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها را یاری کنند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS